Skip to main content

Komunikat

portret użytkownika Admin

Nieobecność portalu trybunalscy.pl.

W dniu 20 stycznia 2010 portal zniknął. Do 24 stycznia dostęp był koncesjonowany tylko dla tych, którzy w sposób szczególny wyrazili zainteresowanie powodami zniknięcia portalu. Dziś 24 stycznia wracamy.

Wraz z rozpoczęciem czwartego roku naszej służby pojawiła się wątpliwość na temat naszej przydatności. Wątpliwość to cecha wymagająca analizy, przemyślenia. Dostosowania się do realiów. Zamknięcie portalu uwidoczniło poruszenie, zaniepokojenie... Budujące, licznikowo i statystycznie wykazywane wejścia i aktywność na stronie, potwierdziły się telefonami, mailami, zapytaniami wprost co i dlaczego. Powód zamknięcia – zatrzymania się na chwilę, banalny.

Portal trybunalscy.pl to wedle naszej ideowej deklaracji miejsce dyskusji najszerzej rozumianej prawicy. Miejsce dla wszystkich, którzy: w polityce są antykomunistyczni, w gospodarce prokapitalistyczni, w moralności katoliccy. Zarejestrowany użytkownik działa sam we własnych zakresie i odpowiedzialności. Rugowanie z portalu nie odbywa się poprzez cenzurę a poprzez ocenę innych użytkowników. Tu pojawił się problem. Problem pretensji na niesłuszność poglądów czy ocen prezentowanych na portalu. Polega to na tym, że adwersarze nie podejmują polemiki tylko noszą za pazuchą kłopot, cierpienie, wątpliwość.
Zatrzymanie portalu i wewnętrzna dyskusja nad problem spowodowała dyskusję i wnioski:

 • wracamy do sieci, uruchamiany kolejny wątek na forum gdzie
 • problem zasadniczy - nie reprezentacyjności i ogólny - piotrkowskiej debaty publicznej zostaną omówione,
 • Klub przy Pośle na Sejm RP zaprosi nas na skwitowanie tej internetowej dyskusji.

  Redakcja

  25 stycznia 2010

  Przy okazji wyjazd do Katynia

 • 3.47059
  Ocena: 3.5 (17 głosów)
  Twoja ocena: Brak