Skip to main content

Chrońmy Piotrkowskiego Bociana Białego

bocian.jpg

Przyszła wiosna i jak co roku czekamy na przylot bocianów. Daje nam on nadzieję na lepsze jutro, zapomnienie o kłopotach... nie tylko zimowych i pozwala choć na chwilę zapomnieć o cywilizacji.

Warto chronić te dzielne ptaki zwłaszcza, że w naszym mieście jest ich mało. Trasa sulejowska zniechęciła je do przylotu a planowana trasa obwodnicy naszego miasta od Bugaja przez Witów wypada dokładnie przez ich siedliska.

Jestem za rozbudową obwodnicy miasta Piotrkowa. Chciałabym jednak, żeby zachować w miarę możliwości specyficzny charakter naszej przyrody. Przyroda ta stanowiła naturalną obronę naszych przodków przed najeźdźcami. Mało kto dziś wie, że Piotrków budowano na wzgórzach pośród bagien. Nie jestem też przekonana czy służyć im będzie wielki park rozrywki na Bugaju o który nasze miasto zabiega.

Pod rozwagę podaję link z informacją jak szanuje się przyrodę i ile można się o niej nauczyć w innych rejonach naszego Państwa.
http://www.bociany.edu.pl/projekt.php?str=1

Na taki projekt obserwacji jak sądzę udałoby się uzyskać sporą dotację z Unii Europejskiej, lokalni ekolodzy mieliby ciekawe zajęcie, młodzież naukę a miasto atrakcję turystyczną.

Edyta

15 marca 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak