Skip to main content

W Łodzi niektórym “Sperma” uderzyła do głów

Wiceprezydent Łodzi, p. Krzysztof Piątkowski, twierdzi, że nie miałby nic przeciwko temu aby jego dzieci uczęszczały na zajęcia z edukacji seksualnej prowadzone przez Fundację “Spunk” (z ang. m.in. “sperma”). W Łodzi wchodzi w życie program: Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV.

Jak podaje Telegazeta TVP Info (113), Fundacja “Spunk” (w tłumaczeniu z ang. znaczy m.in. “sperma”) oraz Fundacja “Jaskółka” wygrały konkurs na prowadzenie zajęć z tego “przedmiotu” w łódzkich gimnazjach. W konkursie tym przepadło katolickie Centrum Służby Rodzinie. Konkurs rozstrzygnięty został 19 września br. Wcześniejszy konkurs, unieważniony przez prezydenta Łodzi, wygrało właśnie stowarzyszenie katolickie.

19 września “Gazeta Wyborcza” tak opisywała sytuację: “Pierwszy konkurs dla tych, którzy chcieliby takie lekcje prowadzić, zakończył się awanturą. Nieoczekiwanie największe uznanie w oczach miejskiej komisji zdobyła organizacja kościelna – powołane przez arcybiskupa Władysława Ziółka Centrum Służby Rodzinie. Pokonało o włos łódzką fundację Jaskółka, która była faworytem, bo od wielu miesięcy prowadzi takie zajęcia w szkołach i zbiera świetne recenzje. Uczniowie rozmawiają o masturbacji, antykoncepcji i tolerancji. Zastanawiają się, czym jest seks i kiedy wiadomo, że jest się gotowym na “pierwszy raz”. To fundacja Jaskółka zainspirowała radnych do upowszechnienia takich zajęć. Miasto przestraszyło się własnego werdyktu. Nieoficjalnie wiadomo, że prezydenci obawiali się, iż oddanie edukacji seksualnej w ręce osób blisko związanych z Kościołem zamieni ją w katechezę”.

Fundacje “Spunk” i “Jaskółka” mają natomiast uczyć m.in. “zwiększenia wiedzy na temat antykoncepcji, w tym jej skuteczności oraz zalet i wad poszczególnych metod”. Wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialny za sprawy edukacyjne, Krzysztof Piątkowski twierdzi, że przy wyborze kierowano się nie nazwami organizacji, lecz tym jaką ofertę przedstawiły. Jak twierdzi, “Spunk” i “Jaskółka” przedstawiły najlepszą i najbardziej szczegółową ofertę.

Na Facebookowej stronie Fundacji “Spunk” czytamy: “Zastanawiając się nad nazwą dla Fundacji odwoływaliśmy się do dwóch pierwszych znaczeń słowa i do Pippi (“odwaga” i “spunk” jako symbol tworzenia nowych słów i nadawania im znaczeń, które sami wymyśliliśmy). Jesteśmy bowiem odważni, pełni pasji i zmotywowani w promowaniu i upowszechnianiu nowych metod edukacji. A także staramy się tworzyć rzeczywistość, w której każdy ma prawo do najnowszej, rzetelnej i wolnej światopoglądowo wiedzy. To, że słowo to ma także inne znaczenie nie przeszkadza nam.”

Co do pana wiceprezydenta Łodzi… Ciekawe, że do 2011 roku był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, obecnie jest bezpartyjny. Prezydentem Łodzi jest p. Hanna Zdanowska z PO. A sprawa wydaje się cuchnąć na odległość…

Paweł Sztąberek: www.prokapitalizm.pl

23 września 2012

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak