Skip to main content

Polska Brukselka

KPO odblokowany?

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

z naszego archiwum

Szymon Szynkowski vel Sęk. Długo zastanawiałem się za co Policja poszukuje pana Szynkowskiego. No i. Okazało się, że Go nie poszukuje; ale będzie poszukiwać. Pan Andrzej Duda w ostatniej chwili zorientował się że wpierw to Prezydenta wsadzą za państwową i narodową zdradę jaką Pan vel przygotował z komisarzami.

16 grudnia 2022

Ziobro

portret użytkownika witold k
Zbigniew-Ziobro.jpg

Pytałem kiedyś czy to nasze Ziobro to uni wyjęli Macierewiczowi.

Nie ważne.

 • Ważne żeby zapamiętać nazwiska parlamentarzystów z łaski karbowego partyjnego (brukselskiego), którzy ciągle głosują za odwołaniem Ministra Sprawiedliwości - prokuratora generalnego.
 • Ważne żeby odpuścić wtedy kiedy należy... personalia nie mają tutaj znaczenia. Dziadostwo o tym wie; manipuluje swoim motłochem. Brzytwy się chwyta.
 • ...

  witold k

  13 grudnia 2022

 • Jacek Saryusz-Wolski JEST kompetentny

  portret użytkownika Z sieci

  Nie wiem, kto p. Jarosławowi Kaczyńskiemu doradza w kwestiach polityki względem UE, ale doradza nie najlepiej. Dotychczasowa polityka naszego rządu nie przynosi oczekiwanych (i obiecywanych) efektów. Jacka nikt słuchać nie chce, a jego rady są lekceważone, a nawet ośmieszane. Szkoda. Bo jest to najbardziej kompetentny w sprawach UE człowiek w Polsce.

  Podpisałem petycję dot. wystawy sponsorowanej przez Parlament Europejski „Kiedy ściany mają głos”

  portret użytkownika Z sieci

  Ufam, że są Państwo, podobnie jak ja, zwolennikami wolności religijnej i szacunku dla każdego człowieka niezależnie od jego wyznania i tego jakie symbole religijne są mu drogie. Dla mnie i, jak sądzę, wielu katolików wizerunek Matki Boskiej jest szczególnie ważny, a przedstawianie go w zestawieniu z symbolami obyczajowej rewolucji i seksualnej emancypacji jest bardzo bolesne i rani moje uczucia religijne. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o usunięcie z wystawy czasowej plakatów „Kiedy ściany mają głos!” wizerunku Madonny z Jezusem w tęczowej aureoli.

  Mężowie stanu czy prowincjonalne cwaniaczki?

  portret użytkownika Z sieci

  Donald Tusk był Premierem RP, a potem jednym z najwyższych dostojników Unii Europejskiej. Tomasz Siemoniak jest posłem, a był także ministrem w Rządzie RP. Byłem zdumiony, wręcz wstrząśnięty ich wypowiedziami, na temat ich planów dotyczących sposobu, w jaki zamierzają usunąć prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP z funkcji i z banku. Pomijam tu niekompetentną ocenę działalności Prezesa, choć lepiej by było, gdyby nie wypowiadali się na tematy, o których mają bardzo nikłe pojęcie. Rozumiem, że chcieliby usunąć go jako przedstawiciela (w ich rozumieniu) wrogiej formacji.

  Król masonerii

  portret użytkownika witold k

  Załączony rysunek, oczywiście przedstawia króla szczurów. Wybrałem najbardziej, że tak powiem przyzwoity obraz pewnego zjawiska wśród szczurów. Nawiązuje także do zależności w loży i lożach wolnomyślicieli. Ofiary; może "żołnierze" złego ducha totalnie pogubieni w swym przerośniętym ego.

  Czy Polska jest tak dobrze przygotowana do odparcia agresji jak Ukraina?

  portret użytkownika Z sieci

  Patrzymy z podziwem na zmagania się Ukraińców a agresją armii supermocarstwa. Przypomina to biblijne zmagania Dawida z Goliatem. Źródeł tego sukcesu jest kilka. Pominę tu charakter narodowy, choć to ma ogromne znaczenie. Mamy podobny – więc to nie wyróżnik w stosunku do Polski. Mają znacznie większą armię – bo mają pobór i solidne przeszkolenie. Próbujemy nasze braki łatać armią zawodową i wojskiem ochotniczym. A i tak to o wiele mniej w stosunku do liczby ludności naszego kraju.

  Czego nie zrobił Tomasz Stachaczyk bo nie mógł?

  portret użytkownika witold k
  strefa fm.png

  Na początek. Pan Tomasz nie jest jedyną osobą, która mnie zawiodła i w której jednak pokładam polityczne nadzieje, tak jak to było w tym wspomnianym 1992 roku.

  Mamy medialne przypomnienie 30. rocznicy pewnej akcji pozyskania pieniędzy i monopolizującej lokalne podziemie radiowe, że tak to nazwę - choć Tomasz nie wychylał się, jak idzie o podziemie przed 1989. Ale - już po tym roku, za SLD owszem był w podziemiu; jak idzie o dalszą asekurację do wydarzeń związanych z Polskim Sierpniem - powrotem podziemnej Solidarności do oficjalnego życia politycznego.

  Przyssali się do naszych pieniędzy?

  portret użytkownika Z sieci

  Dziennik Łódzki ujawnił, że Władze naszego miasta postanowiły do programu obchodów Urodzin Łodzi włączyć Paradę Wolności. Jej organizatorzy od 20 lat próbują przywrócić tę żałosną imprezę, która w swoim czasie słynęła nie tylko muzyką techno, ale i zgromadzeniem dilerów i ćpunów. Dowodów ich aktywności pełno było w bramach ul. Piotrkowskiej. Organizatorzy (w podstawowej masie ci sami dziś co wtedy) głosili, że chodzi im „tylko” o zgodę władz miasta. Naprawdę, chodziło (i nadal chodzi) o pieniądze z kasy miejskiej – i to niemałe.

  Immunitet profesora

  portret użytkownika witold k
  judeo.jpg

  Mowa będzie o panu Grodzkim. Lekarzu łapówkarzu. O tym co od zawsze wskazuję w swej publicystyce; braku jasności w rzekomo darmowej Służbie Zdrowia. O tym, czy pan Grodzki jest jak nazywam ochrzczony scyzorykiem i nie podlega sądowi Goja.

  O tym co powiedział młody Ukraiński Żyd zaraz po tym jak został Prezydentem Ukrainy. Powiedział. Ukraina nie przystąpi do Unii Europejskiej w obecnym czasie ponieważ mentalnie nie jest do tego zdolna.

  Subskrybuj zawartość