Skip to main content

Msza święta w intencji ŚP. Jadwigi Kaczyńskiej

Jadwiga_Kaczyńska.jpg

Szanowni Państwo,

z ogromym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mamy Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego pani Jadwigi Kaczyńskiej. Uprzejmie informuję, że w dniu 19 stycznia br. o godz. 19:00 w Kościele OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ŚP. Jadwigi Kaczyńskiej.

Jednocześnie chciałbym poinformować, że pogrzeb ŚP. Jadwigi Kaczyńskiej odbędzie się w środę (23 stycznia br.) o godz. 12:00 w Warszawie. W związku z tym piotrkowski PiS organizuje wyjazd do Warszawy. Przyjmujemy zapisy chętnych do wyjazdu na adres e-mail: bmisiewicz.kp-pis@kluby.sejm.pl do wtorku do godz. 16:00.

Z wyrazami szacunku
Bartłomiej Misiewicz
Prezes Zarządu Powiatu
Prawa i Sprawiedliwości
w Piotrkowie Trybunalskim

Jadwiga Kaczyńska zmarła w czwartek około południa w warszawskim szpitalu przy ulicy Szaserów. Trafia do szpitala przed Świętami Bożego Narodzenia. Lekarze mieli nadzieje, że będzie mogła wyjść do domu na Nowy Rok. Jednak stan jej zdrowia pogorszył się. Do samego końca przy mamie czuwał premier Jarosław Kaczyński.

W czasie okupacji niemieckiej jako sanitariuszką Szarych Szeregów pełniła służbę na Kielecczyźnie, nosiła wówczas pseudonim „Bratek”. Należała do zastępu „Zioło” w drużynie im. Emilii Plater. Od 1944 r. pracowała na oddziale chirurgii starachowickiego szpitala. W 1946 r. ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach.

Po wojnie, w 1948 r. poślubiła Rajmunda Kaczyńskiego, porucznika Armii Krajowej, uczestnika powstania warszawskiego, którego poznała na jednym z balów karnawałowych na Politechnice Warszawskiej.

W 1949 r. urodziła synów Jarosława i Lecha. Pierwszy z nich został później premierem wolnej Polski, drugi - prezydentem. Po ukończeniu studiów polonistycznych od 1953 r. pracowała w Instytucie Badań Literackich PAN oraz jako nauczycielka języka polskiego.

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak