Skip to main content

Regulamin Publikowania w Witrynie i Forum trybunalscy.pl

portret użytkownika Admin

Polityka Prywatności 2018
Polityka cookies 2013

1. Występujemy na forum podpisując się swoim Imieniem i Nazwiskiem oraz ewentualnie zdjęciem.

 • a) Wychodząc na przeciw sugestiom i oczekiwaniom dopuszczamy możliwość publikowania pod pseudonimem, ale pod warunkiem, że zostanie to uzgodnione z Redakcją. Są bowiem sytuacje, gdy pewne osoby ze względu na pełnione funkcje społeczne, polityczne, stosunek służbowy itp. nie mogą publicznie prezentować swoich poglądów. Tymczasem ich głos w dyskusji, choćby ze względu na wiedzę merytoryczną, mógłby rzucić nowe światło na sprawy, które czasami dla zwykłych ludzi wydają się niezrozumiałe.

  2. Szanujemy godność każdego człowieka, nie atakujemy personalnie osób, ale dyskutujemy merytorycznie o ich działaniach, wypowiedziach itd.

  3. Piszemy na temat (poruszony w artykule, wątku dyskusji) - nie odbiegamy od niego, a wymianę zdań na inne tematy można rozpocząć na Forum.

  4. Piszemy w sposób rzeczowy, spójnie myślowo.

  5. Dyskutujemy koncentrując się na meritum artykułu czy wypowiedzi, a nie na ośmieszaniu osoby, z którą dyskutuje, czy rozwijaniu wątków pobocznych.

  6. Nie stosujemy bezpodstawnych uogólnień, nie podpartych faktami i argumentami.

  7. Zachowujemy jasność wywodu.

  8. Przestrzegamy kultury wypowiedzi, w tym zwłaszcza powstrzymywanie się od ataków "ad personam". Nie zachowujemy się wulgarnie.

  9. Jeśli dyskutujący przedstawia zarzuty wobec jakiejś osoby, zobowiązany jest zrobić to w sposób rzetelny i kulturalny oraz podać wiarygodne źródła swoich informacji. Osoby specjalizujące się w szkalowaniu osób publicznych i członków społeczności naszej witryny będą z niej usuwane.

  10. Nie jest dopuszczalne uprawianie propagandy partyjnej w dyskusjach na naszej witrynie. Traktujemy to jako rodzaj spamu politycznego. Osoby, których główną aktywnością jest krytykowanie ich "ulubionych" osób publicznych lub partii - będą wypraszane z witryny i forum.

  11. W przypadku rezygnacji użytkownika ze współpracy z portalem (bądź odwrotnie), redakcja zastrzega sobie prawo (wedle własnego uznania) do części bądź całości zawartości, jaka może pozostać w zasobach portalu.

  12. Rezygnujący nie rości prawa do pozostałych w zasobach portalu wartości: artykułów, felietonów, wpisów w blogu, komentarzy, ankiet, galerii...

  13. W publikowanych tekstach pojawiają się wypowiedzi, oceny nie mieszczące się w netykiecie. Ostrzeżenia, czasowe bany nie zawsze są skuteczną formą perswazji. W związku z tym redakcja zastrzega sobie prawo do umieszczania publikacji w panelu głównym portalu.

  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za - treści (ich zawartość merytoryczną, bądź literacką), poglądy (polityczne oceny) - umieszczane w ramach praw użytkownika. Publikujący sam staje do odpowiedzialności wedle stosownych praw i obowiązków.

  Redakcja

  Grudzień 2006

 • 4.666665
  Ocena: 4.7 (3 głosów)
  Twoja ocena: Brak