Skip to main content

Konkurs rozstrzygnięty

W miniony piątek, 3 czerwca, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez dyrektora piotrkowskiego muzeum z okazji przypadającego w tym roku 500 lecia podjęcia pierwszych działań, których efektem było wybudowanie przez Benedykta Sandomierzanina pałacu wieżowego na potrzeby króla Zygmunta Starego i jego dworu. Gotycko renesansowy pałac jest ewenementem na skalę ogólnopolską. Celem konkursu było m.in. kształtowanie potrzeby aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwój zainteresowań historią, sztuką, kulturą oraz różnymi formami artystycznego wyrazu w zakresie plastyki, kształtowanie wrażliwości na piękno architektury i sztuki oraz zaprezentowanie nowatorskiego spojrzenia na stałe elementy architektoniczne miasta.

Na konkurs wpłynęły 272 prace nadesłane przez dzieci i młodzież z Piotrkowa i Powiatu Piotrkowskiego. Projekty pocztówki upamiętniającej „500 lecie zamku piotrkowskiego”, wykonane zostały pod okiem opiekunów, nauczycieli i instruktorów w szkołach oraz podczas zajęć pozalekcyjnych realizowanych przez świetlice i ośrodki kultury.

Komisja złożona z przedstawicieli Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim oraz pracownika merytorycznego Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. obradowała w następującym składzie: Piotr Gajda - dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim – przewodniczący komisji konkursowej; Elżbieta Delong - pracownik Działu sztuki Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim – członek komisji konkursowej; Andrzej Hoffman - pracownik Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim – członek komisji konkursowej;

Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami komisja stwierdziła, że nie wszystkie prace spełniają wymogi zawarte w regulaminie konkursu. Postanowiono jednocześnie aby wszystkie nadesłane prace zostały zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w salach piotrkowskiego muzeum. Jury konkursu postanowiło nie przyznawać I nagród w konkursie. Przyznano natomiast II i III nagrody zarówno w kategorii szkół podstawowych jak też w kategorii gimnazjów. W kategorii szkół podstawowych II nagrodę jury konkursu przyznało za pracę, którą wykonała Agnieszka Węglewska. III nagroda przyznana została za pracę, którą wykonała Natalia Kowalska. W kategorii gimnazjów przyznane zostały dwie równorzędne II nagrody za prace, które wykonała Paulina Adaszek i Aleksandra Fryń. III nagroda przyznana została za pracę, którą wykonała Sara Mazur. Ponadto jury wyróżniło prace, które wykonały: Marzena Idzik, Wiktoria Trojanowska, Maja Jończyk, Weronika Janas, Marta Derewęda, Natalia Woźniak, Kuba Bąbel, Karina Klepiska, Martyna Pęczek, Wiktor Miśkiewicz, Sebastian Cieńkowski, Bartosz Zasępa.

Autorzy wszystkich nadesłanych na konkurs prac otrzymali ponadto pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Uroczyste wręczenie nagród i upominków nastąpiło 3 czerwca 2011 r. w salach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przy Placu Zamkowym 4.

Pokonkursowa wystawa prezentowana będzie do 15 czerwca.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak