Skip to main content

Dobrze przygotujmy nadchodzącą rocznicę

portret użytkownika ryszard l
Matka Boża Trybunalska

W Piotrkowie w poniedziałek 13 stycznia 2014 roku o godz. 18.30 odbędzie się kolejna Msza za Ojczyznę, a zaznaczyć wypada, że będzie to już 32 rocznica pierwszej patriotycznej modlitwy - która rozpoczęła się miesiąc po wprowadzeniu stanu wojennego w kościele OO. Jezuitów.

Warto tą ważną, nadchodzącą Eucharystię dobrze i uroczyście przygotować.
Na pewno warto się zastanowić nad organizacją opłatka dla tej społeczności.
Zachęcam do dopisywania propozycji, przemyśleń, sugestii.
Również proponuję do zgłaszania technicznych i organizacyjnych pomysłów, które uświetnią to wydarzenie.

Ryszard

17 grudnia 2013

12.01.2014 Dołączam modlitwę papieską
Ten rok poszerzy grono świętych o wielkiego Polaka – Karola Wojtyłę. Kanonizacja Jana Pawła II powinna nas wszystkich zmobilizować do wsłuchania się w Jego społeczne nauczanie. Niech każda nasza myśl ożywiana Bożym natchnieniem i świadomością Społecznej Nauki Kościoła - doprowadzi do pełnego zrozumienia treści które głosił nasz Papież. Na koniec w tym tak ważnym okresie Bożego Narodzenia, w trosce o dobre przeżycie łamania się opłatkiem - przytoczę modlitwę naszego rodaka:

Boże, Stworzycielu świata, który każde stworzenie otaczasz swoją ojcowską troską i kierujesz biegiem historii, by osiągnęła swój cel – zbawienie, my widzimy Twoją ojcowską miłość, gdy łagodzisz zatwardziałość człowieka i otwierasz rozdarty konfliktami i walką świat na pojednanie. Odnów dla nas cuda Twojego miłosierdzia: ześlij swojego Ducha, by działał w głębi naszych serc, aby wrogowie dojrzeli do dialogu, przeciwnicy uścisnęli sobie dłonie, a ludzie żyli w zgodzie. Pomóż nam poświęcić się szczeremu dążeniu do prawdziwego pokoju, który kładzie kres kłótniom, do miłości, która przezwycięża nienawiść, do wybaczenia, które rozbraja wszelką zemstę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Jan Paweł II

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

propozycje wezwań Modlitwy Wiernych

portret użytkownika ryszard l

Warto dopisać, aby nie zapomnieć i zredagować...

Za rodziny narażone na liczne deprawacje nie tylko przez ideologów gender

Ty również dopisz swoją...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.