Skip to main content

Lewica jątrzy, bezczelnie twierdząc, że ...

portret użytkownika Zb.Ziemba
300px-Polska_Maurzyce_001.jpg

Lewica jątrzy, bezczelnie twierdząc, że broni interesów środowiska oświatowego.

Piotrkowscy radni SLD kolejny raz wykorzystując temat “szkoła” sieją zamęt mając na uwadze jedynie interes własnego ugrupowania a nie autentyczny interes społeczny. Okazją stała się sprawa przyszłości jednego z budynków w kompleksie obiektów przemysłowych dawnej FMG Pioma, który na nieszczęście sąsiaduje z budynkami ZSP nr 2 przy ul. R. Dmowskiego. Budynek mógłby służyć szkole pod warunkiem przeprowadzenia koniecznej modernizacji, którą służby urzędu miasta oszacowały na 3 mln złotych.

Dyrektor ZSP nr 2 pan Ryszard Mazerant, wg doniesień prasowych, dysponuje kwotą 300 tys wkładu własnego co stanowi przysłowiową kroplę w morzu potrzeb. Środki szkoły wystarczyłyby na budowę parkingu a nie remont budynku. Radny SLD pan Bronisław Brylski twierdzi, że decyzja nieprzekazania szkole budynku ma “wyjątkowo szkodliwy aspekt społeczny” a ja dziś zapytam czy aby nie jest prawdą, że wyjątkowo szkodliwy aspekt społeczny mają populistyczne akcje lewicy! Źle się dzieje, że Związek Nauczycielstwa Polskiego bezkrytycznie pozwala się prowadzić Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. Wbrew temu co można przeczytać na łamach “POLSKA Dziennik Łódzki” lewica nie broni szkoły.

Każdy homo sapiens zada sobie pytanie i odpowie twierdząco: czy aby nie jest tak, że współczesna lewica pasożytuje na środowisku oświatowym?

Zb.Ziemba

29 stycznia 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Nie o dobro szkoły chodzi, ale o pieniądze...

Małgorzata Nowakowska

Właściwie nie bardzo wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi. A gdy nie wiadomo o co chodzi, to kryją się za tym pieniądze.
Bzdurą jest przekazywanie szkole ruiny. Za 3 mln złotych można wybudować nowy obiekt. A zatem skąd tyle troski o uczniów, skoro owa ruina mogłaby im się zawalić na głowę?
A może problem tkwi w czym innym, mianowicie w remoncie, który miałaby wykonywać spowinowacona lub zaprzyjaźniona firma? Bo państwowa kasa do zgarnięcia byłaby całkiem przyzwoita.
Może przy okazji czas, by ktoś zainteresował się też innymi remontami szkół, niekoniecznie w Piotrkowie, ale też w okolicach? Może by się okazało, że kolejne remonty dziwnym trafem wykonuje przez kolejne lata ta sama firma, dziwnie zaprzyjaźniona z tymi czy też innymi osobami?
Czy ktoś podejmie temat?

tak to wygląda w ocenie...

portret użytkownika Admin

tak to wygląda w ocenie opozycji
jak w koalicji?... Jakie i czyje zobowiązania siedzą na budynku.
Czy ktoś powie nam:

 • po co pośpiech wskazany przez radnych opozycyjnych,
 • kto by wyłożył pieniądze na modernizację

  Co w tej spawie ma do powiedzenia dyrektor Zespołu Szkół - już po głosowaniu.

  Admin

 • Brawo Pani Małgorzato!

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Dotknęła Pani sedna problemu! Tu znowu trzeba zacytować klasyka, Kisiela: "socjalizm, to taki ustrój , w którym bohatersko pokonuje się problemy nie występujące w normalnym ustroju"!!!
  Problem oczywiście zniknie gdy wszystkie szkoły, bez wyjątku, będą prywatne czyli NAJTAŃSZE!!!. Prywatne znaczy oczywiście lepsze od nieprywatnych. Przykład: prywatne szkoły katolickie w USA. Pchają tam swoje dzieci najbiedniejsi ale najrozsądniejsi ludzie, zarówno katolicy jak i ateusze i innowiercy!!! Prywatny właściciel szkoły, jeżeli wybierze sobie do robót budowlanych firmę pana Zenka zamiast firmy pana Kazika, to podatnicy z Piotrkowa i powiatu, nic na tym finansowo nie stracą!!!
  Zatem korupcji nie będzie!!!Tak czy nie?!?!
  Teraz czy szkoły mogą być prywatne?
  SZKOŁY MUSZĄ BYĆ PRYWATNE, ponieważ takie są najtańsze!!!
  Co trzeba zrobić! Zakończyć z ogłupianiem czytelników Trybunalskich! Zakończyć z robieniem ludziom wody z mózgów!
  Socjalizm, to taki ustrój... i.t.d.!
  Pozdrawiam serdecznie!
  Piotr Korzeniowski

  SLD idzie za przykładem Somoobrony

  SLD idzie za przykładem Somoobrony. Kiedy zorganizowali konferencje na ulicy to skojarzenia z blokowaniem dróg przez Leppera samo się nasuwa.

  Współczesna lewica

  Współczesna lewica manipuluje środowiskami oświatowymi. Smutne to ale prawdziwe.

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.