Skip to main content

Tam, gdzie góry dotykają nieba…

„Trzech Króli”, „Objawienie Pańskie”, „Epifania” - to jedno święto o wielu nazwach, które obchodzone jest 6 stycznia. Uroczystość ta obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to także patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Pamiętajmy o misjonarkach i misjonarzach posługujących na całym świecie, a w szczególności tych związanych z naszym miastem, tak jak np. o. Remigiusz Kalski SJ, który od wielu lat pracuje na placówkach misyjnych w Kirgistanie.

Działania prowadzi wspólnie z br. Damianem Wojciechowskim SJ - autorem pierwszego w historii albumu fotograficznego o Kirgistanie. Aby wesprzeć dzieła misjonarzy nie trzeba wcale wyjeżdżać aż na krańce świata. Nie wychodząc z domu można zakupić liczący 240 stron album, w których znalazło się 389 fotografii przestawiających nie tylko kirgiskie góry (Tien-szan, Ałaj, Pamir), ale także mieszkańców, ich kulturę, zwyczaje i historię. Album „Kirgistan – gdzie góry dotykają nieba” to równocześnie przewodnik, który szczegółowo omawia poszczególne pasma górskie zaznaczając ich zalety w różnych rodzajach turystyki górskiej. Całość dopełniają mapki pozwalające zorientować się w topografii kirgiskich gór i praktyczne informacje dla tych, którzy pragną odwiedzić ten środkowoazjatycki kraj.

Dochód ze sprzedaży liczącego wydawnictwa przeznaczony jest na wsparcie Dziecięcego Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego nad jeziorem Issyk-kul ( issykcenter.kg )

Album można zakupić wydawnictwie Rhetos: http://rhetos.istore.pl/pl/p/Kirgistan.-Gdzie-gory-dotykaja-nieba-Damian...

Paweł

5 stycznia 2022

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak

Książkę kupiłem

portret użytkownika witold k

Książkę kupiłem. Ojców Jezuitów pozdrawiam. Obecność doktora Adasia u Was wspominam i zdjęcia z Ich obecności u Was oglądam...

Pawel to chyba też u Was był.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.