Skip to main content

Referendum 2023 PT

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Piotrkowskie piąte referendum: 2005, 2013, 2013, 2016, 2023. Cztery z nich z różną formalno-prawną konsekwencją i jedno ankieta na portalu trybunalscy.pl. Cztery; to działanie pod obcą banderą.

Obca bandera. Mamy zupełne pomijanie istoty. Tak grupy referendalne, jak i aparat urzędniczo polityczny (część urzędników to żołd z listy wyborczej) nie odnoszą się do kadencyjności, jawności - do współczesnych narzędzi komunikacji. Przerzucają się demagogią i rodzajem politycznej eugeniki - wynoszą się w pozycje uzurpatorów członkowie ich grupy udają, że tego nie widzą - pogarda dla innych - lekceważenie z różnych powodów. Stawiają siebie w pozycjach nieistniejących w praktyce. Pomijają w swym przekazie tak swoje rzeczywiste kompetencje, możliwości, istotne cele, jak i ustrojowe – ograniczona kompetencja Samorządu. Nic tu jednak złego stać się nie może, doskonałe miejsce do żerowania. Okupacja (brak kadencyjności) takich miejsc to […].

Kupczą pozycją w administracji czy opozycji. Administracja (kierownictwo) zdaje się miotać obrazowo mówić korytem. Łby porosły i nie można ich wyjąć z owego. Machanie głową znaczy korytem, jest niebezpieczne ze względu na jego rozmiary i zasięg. Umoczone, wsadzone […] do koryta, prowadzą do tego, że niektóre mogą skręcić karki.

Zazdrośnicy (w tym chcący odegrać się), chętni do wymiany na pozycjach – pomijający, niedeklarujący kadencyjności, jawności pogłębiają obywatelską niechęć do udziału w politycznym życiu małej wspólnoty.

Posługiwanie się zmanipulowanymi, powiązanymi ludźmi; Administracja (współczesny ZBOWiD) poprzez kasę zapomogowo pożyczkową - rzekomą elitarność. Opozycja z pozycji zacofania… niepodążania, sięgająca w mentalność niewiernego parobka — fundują nam postkolonialne piekiełko.

Dlaczego tak się dzieje.

Jedni chcą zostać na pozycjach drudzy przejąć je bez zbędnych dekoracji. Są siebie warci. Nie zasługują na pozycję reprezentantów podatników; obywateli, mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Jednak okupują je Maniutkomania (1994-2023) i adwersarze otwierający na nowo furtkę przesadzeń, z której Maniutkomania niegdyś przegoniła Waldemara Niewinnego - swego koalicjanta, i którego przebranych ludzi, do dziś trzyma na żołdach.
Nie ma tu jakieś idei, polityki matki mądrości; jest milczkiem opróżnianie rondelka i chęć do tegoż.

Cóż zatem…

Po obu stronach znajdziemy ludzi ideowych, pracowitych nazywam to IV Konspiracją, Nieznanym Działaczem. Niestety. Nie są wstanie, przekonać pana Krzysztofa Chojniaka, to tego aby odszedł do innej pracy jest dużo pracujących emerytów w okolicy. Lata zaniedbań; mało, wcale publicznej debaty. Oni wezmą odpowiedzialność za rozwałkę, jaka może nastąpić w sytuacji niekontrolowanej. Drudzy zmanipulowani głupotami wokół potrzeb oczekiwanego wyniku, dźwigać będą małe merytoryczne przygotowanie i zemstę oszukanych, ktorzy na pewno Ich zdominują patrz początek bękarta z "Magdalenki".

Oczekuję, że sam wezwany na dywanik Prezydent Miasta PT poprze referendum. To święto demokracji. Jeśli referendum nie odbędzie się, że zrzeknie się za długo trzymanej funkcji — uratuje dobry dorobek.

Nasze trybunalscy.pl miejsce czeka na merytoryczne wypowiedzi i kreślenie przyszłości.

witold k

13 kwietnia 2023

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak