Skip to main content

Oświadczenie Klubu Konfederacji w Piotrkowie Trybunalskim

portret użytkownika POBUDKA

Sąd Okręgowy w Legnicy

Ostatnie wyroki sądów w III RP wskazują na łamanie przez tzw. wymiar sprawiedliwości konstytucyjnie zagwarantowanego prawa do wolności słowa. Jaskrawym tego przykładem była sprawa Pana Henryka Mikietyna z Głogowa, skazanego 1 marca przez Sąd Okręgowy w Legnicy na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 10 tysięcy złotych grzywny, pokrycie kosztów procesu i 6 miesięcy pracy w wolontariacie na rzecz ukraińskich uchodźców. „Przestępstwem” Henryka Mikietyna było wyrażenie na facebooku (sic!) zdania odmiennego od oficjalnej narracji na temat wojny rosyjsko – ukraińskiej. Temu starszemu mężczyźnie zarzucono „wspieranie rosyjskiej wojny napastniczej”.

Pikanterii dodaje sprawie skazanie 71 – latka na prace społeczne!

Panie i Panowie Sędziowie z Sądu Okręgowego w Legnicy- jeżeli ulegliście szantażowi służ specjalnych, nie przynosi to Wam chluby i nie buduje Waszego autorytetu. W naszych oczach ten kuriozalny wyrok to wstyd i hańba, a nawet sromota!!!

Panie i Panowie Sędziowie z Sądu Okręgowego w Legnicy, wyrażamy stanowcze oburzenie, ubolewanie i protest wobec Waszych totalniackich zachowań rodem z systemu leninowsko – stalinowskiewgo!!! Towarzysz Włodzimierz Iljicz byłby z Was dumny i zachwycony Waszą dyspozycyjnością wobec aparatu władzy. Z sukcesem bylibyście w stanie zastąpić krwawego Feliksa Edmundowicza podczas krwawego leninowskiego czerwonego terroru. Rządzący PIS dzisiaj przejmuje leninowsko - `stalinowskie wzorce postępowania, co stwierdzamy z wielkim ubolewaniem. Powyższe fakty w pełni uzasadniają i usprawiedliwiają użycie sformułowania „tzw. wymiar sprawiedliwości”.

Na podkreślenie zasługuje fakt wystąpienie naszego prawicowego środowiska w obronie człowieka o poglądach lewicowych. Wolność słowa uważamy bowiem za wartość nadrzędną i zawsze będziemy sprzeciwiać się łamaniu tego prawa i wartości wobec kogokolwiek!

18 maja 2023

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak