Skip to main content
portret użytkownika Admin

Opowieść o losach rotmistrza Witolda Pileckiego - człowieka niezłomnego, jednego z najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych żołnierzy Rzeczpospolitej. Na sali sądowej, w pokojach przesłuchań gabinetach sędziego i prokuratora, w celi więziennej przy Rakowieckiej rozgrywa się tragedia rotmistrza oskarżonego o szpiegostwo na rzecz wrogiego mocarstwa i planowanie zamachów na wysokich urzędników państwowych. Tak właśnie oskarżali, Wolińska, Michnik i inni. Skatowany przez oprawców UB, jest cieniem dumnego oficera, ale nie daje się złamać. Do końca, w pokazowym procesie, stara się osłaniać innych oskarżonych i pozostaje wierny temu, co uważał za najważniejsze: Bogu, Honorowi, Ojczyźnie. Do roku 1989 wszelkie informacje o dokonaniach i losie Pileckiego podlegały w PRL ścisłej cenzurze. Dopiero w 1990 r. został on zrehabilitowany.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Aby była jasność...

portret użytkownika witold k

Nasz Bohater, którego wreszcie pokazujemy jest znakiem sprzeciwu, który udźwignęliśmy - nasi ojcowie w komunizmie my, że nie zapomnieliśmy. Nie zapominamy przy tym o tysiącach... takich samych bohaterów, o których nigdy się nie dowiemy. A jeśli znajdziemy, choćby przypadkiem - rodzinę doświadczoną takim męstwem następnie zapomnieniem, to pamiętajmy o niej. Wskazujmy ją naszym dzieciom.

Myślę, że rzecz tyczy także Solidarności lat osiemdziesiątych a i obecnie śle się epitety aby zaszufladkować. Owszem już nikt nie ryzykuje życiem... nie oddaje go - bo walka jest inna - metody. Chęć dominacji ta sama.

Ja z pełną determinacją porównuję "Oszołomów" Moherów" do Zaplutych Karłów Reakcji" Stefan Michnik należał do tych którzy wymyślili Karłów Reakcji, Adam wymyślił "Oszołomów" i w ten sposób zgarnął do UD późniejsze mięso UW - znaczy się inteligencję, bo kto bał się epitetu to do UD wstępował. Wielu z nich znajdziemy w PO, w której urodziły się Mohery.

witold k

Ta śmierć nie była daremna!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Witold Pilecki walczył o wolną Polskę, czyli o Polskę niepodległą i niesocjalistyczną! Warto uważnie przeczytać teksty Adama Wielomskiego pt "Socjalizm a teologia" i Jakuba Kachniarza pt "Prywatyzacja szpitali"! Należy spróbować dorównać swoim postępowaniem i głoszeniem niepopularnych wolnościowych poglądów bohaterskiemu Rotmistrzowi!
Pozdrawiam! P. Korzeniowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.