Skip to main content

Piotrków Trybunalski - Pileckiemu

portret użytkownika Admin
portret użytkownika Iwona

Rotmistrz Witold Pilecki - jego miało nie być…

Pilecki.jpg

z naszego archiwum
Skazany na nieistnienie” – tytuł filmu Tadeusza Pawlickiego, poświęconego rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, trafnie oddaje to, co spotkało pamięć o tym jednym z najwybitniejszych polskich bohaterów XX w. po wojnie. Socjalistyczna Polska Rzeczpospolita Ludowa „podziękowała” mu za jego zasługi pokazowym procesem, strzałem w tył głowy i wymazaniem z kart historii i ludzkiej świadomości na kilkadziesiąt lat. Dopiero w roku 1990 został zrehabilitowany i powoli przywracana zostaje pamięć o tym wielkim Polaku.

portret użytkownika Józef Wieczorek

Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwycieżony

movie: 
See video
portret użytkownika Z sieci

Dłużnicy Ochotnika do Auschwitz świętują jubileusz

Trudno to wszystko opisać. Długo to święto żyło we mnie, a radość ze spotkań z cudownymi ludźmi, z którymi zarówno można walczyć z antypolonizmem a z drugiej strony do łez śmiać się z dowcipów, wcinając najlepsze w Krakowie lody gruszkowe - nadal w sercu drga.

portret użytkownika witold k

Nadzieja umiera ostatnia

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

To z nadziei czerpię nieokiełznaną siłę, która mówi mi, że idea „Wielu w jednym celu” się zrealizuje. Tymczasem. Należy zakończyć czas dla tych, którym był dany - a był dany po pierwsze Andrzejowi Kacperkowi, który rok temu podpisał bardzo głupie pismo w spr. Organizacji Akcji Piotrków - Pileckiemu 2015. ZSP nr 1 jest usprawiedliwiony.

portret użytkownika witold k

115. rocznica urodzin Witolda Pileckiego. Marsz Rotmistrza znów nie przejdzie ulicami Piotrkowa Trybunalskiego?

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg
Może i dobrze? Może to świadczy, że pomimo wyścigów, rywalizacji, asekuracji - pewnych rzeczy nie robimy.

Protestując przeciwko podskórnemu przywiązaniu idei „Marszu dla Rotmistrza” do bieżącej rywalizacji i z tego wynikających różnych zachowań - cieszę się, że cały czas drzwi trzymamy otwarte.

portret użytkownika witold k

O Marszu bez Marszu

herbPT.svg.png

z naszego archiwum przed "Słowem Moderatora na 2016"

Słowo Moderatora "Marszu Rotmistrza AD 2015"

portret użytkownika witold k

W Hołdzie Zaplutym Karłom Reakcji

Młodym przypomnę, że epitet ten (bon mot) nowa lewica wyjęła z przemówienia Józefa Piłsudskiego 1923 w 1945, i w formie plakatu, nadała mu nowego oręża. (że też KOD do plakatu w tych dniach nie sięga?)

Zawsze, gdy chodzi o nasze Miasto od 2004, przy okazji - wcześniej lewackiego oszołomstwa - w tym w szeregach AK - zwalczającego pomysł nadania imienia nowemu rondu, jak i corocznych wyścigów przed pomnikiem-obeliskiem - zabieram głos.

Tak i w tym roku.

portret użytkownika Piotrków - Pileckiemu

Powstanie Centrum Badania Totalitaryzmów im. Witolda Pileckiego

przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Powstanie Centrum to kolejny dobry mocny element nowej inicjatywy. Prześlizgnięcia się (2015) do władzy (administracji) na urząd Prezydenta RP p. Andrzeja Dudy i większości parlamentarnej z PiS-em i Ruchem Kukiz15.

portret użytkownika witold k

Marsz Pileckiego 2016?

PTP.png

XXX List do Przyjaciół

Właśnie rozpoczął się miesiąc luty. Najwyższy czas na ewentualne kolejne podjęcie inicjatywy „Wielu w jednym celu”. Co do historii pełnej wyścigów, ale i zdrowych dobrych reakcji i inicjatyw - zostawiam na boku. Kto chce, zorientuje się choćby przeglądając stosowną zawartość umieszczoną w tagach na naszym portalu.

Apeluję dla przykładu do p. Andrzeja Kacperka, który w tamtym roku odegrał rolę pożytecznego w ramach dominowania w obszarze inicjatyw obywatelskich, przez PROM.

portret użytkownika Piotrków - Pileckiemu

O naśladowaniu… Pileckiego

dsc7013podpis-1444859891.jpg

Piotrków Trybunalski – Pileckiemu AD 2015; akord zasadniczy - fundamentalny.

W dniu 13 października 2015 – współcześni: grono, rodzice i uczniowie byłego II Męskiego Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Szkoły Średniej w Piotrkowie ( im.Tadeusza Kościuszki ) przy ulicy Pierackiego 1 za Patrona wzięli. Witolda Pileckiego

portret użytkownika Piotrków - Pileckiemu

Piotrków Trybunalski - Pileckiemu

13.10.2015 10:00
13.10.2015 14:00
Pilecki.jpg

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej na uroczystym nadaniu imienia rtm. Witolda Pileckiego Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
– Piotrków Trybunalski, 13 października 2015

W dniu 13 października 2015 r. odbędzie się uroczystość nadania imienia rotmistrza Witolda Pileckiego szkołom wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim: V Liceum Ogólnokształcącemu, Technikum Mechaniczno-Elektrycznemu i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1.

portret użytkownika Robert Rudnicki

Zaproszenie na II Bełchatowski Marsz Rotmistrza Pileckiego

27.09.2015 13:00
27.09.2015 15:00

Społeczna Inicjatywa Patriotyczna "RAZEM" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Bełchatowskim Marszu Rotmistrza Pileckiego, który rozpocznie się w niedzielę 27 września 2015r. o godzinie 13.00 spod Kościoła Narodzenia NMP w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 2.

portret użytkownika Admin

PILECKI - oficjalny zwiastun filmu (trailer)

movie: 
See video
portret użytkownika Admin

Dzień Rotmistrza Witolda Pileckiego

25.05.2015 11:00
25.05.2015 21:00
mamipulacja.jpg

25 maja 1948 r. o godz. 21.30 w więzieniu mokotowskim w Warszawie rozstrzelano rotmistrza Witolda Pileckiego. W poniedziałek będziemy obchodzić 67. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Z tej okazji w naszym mieście zorganizowany zostanie Dzień Rotmistrza Witolda Pileckiego.

portret użytkownika Paweł.

Koncert ku czci Witolda Pileckiego i Żołnierzy Wyklętych

09.05.2015 19:00
09.05.2015 21:00

Warto wziąć udział w tym arcyciekawym wydarzeniu, również ze względu na wykonawców. Koncert organizowany jest w ramach piotrkowskich obchodów ku czci płk. Witolda Pileckiego.

portret użytkownika witold k

Nie będzie Marszu Pileckiego?!

herbPT.svg.png

XXV List do Przyjaciół

„Nie o take Piotrków jam walczył!”

Przedstawiam dłuższy wywód w czasie kampanii prezydenckiej 2015. Czy któryś z kandydatów w swej kampanii wskazał – poruszył problematykę niżej pokazaną? Istotą dobrobytu, satysfakcji w życiu członków narodowej i państwowej wspólnoty jest porządek na samym dole... To ułożenie lokalnej wspólnoty jest gwarantem politycznego sukcesu Państwa. Państwo jest zarządzane przez polityków i urzędników, których tu na dole wychowaliśmy, wyżywiliśmy i posłaliśmy.

portret użytkownika witold k

II Raport Witolda

Pilecki.jpg

Na ten już krótki czas do realizacji projektu „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015”. Na ten już krótki czas do wyborów prezydenckich 2015, chciałbym zatrzymać się nad II Raportem Witolda.

portret użytkownika Rodzina Trybunalska

V Spotkanie KO "Piotrków Trybunalski - Pileckiemu 2015"

17.04.2015 18:00
17.04.2015 21:00
Pilecki.jpg

Na kolejne spotkanie robocze projektu „Piotrków Trybunalski – Pileckiemu 2015” zaprasza „Rodzina Trybunalska”. Jesteśmy nieformalnym środowiskiem otwartych na każdego bez wyjątku katolika, który zechce zaangażować się w życie społeczne, publiczne, polityczne. Nawiązujemy do periodyku, wydawanego w formie papierowej - przez lata, u Ojców jezuitów. Jesteśmy, zawsze pół kroku za wydarzeniami, które umacniają naszą wiarę, odwagę, edukację a które możemy wspomóc.

Spotkanie odbędzie się w piątek 17 kwietnia u Ojców Jezuitów przy Pijarskiej 4 o godzinie 18.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Subskrybuj zawartość