Skip to main content

Spisek bogatych (książka on-line)

portret użytkownika Admin

Ostatni rozdział
Rozdział 9 – Sekret sukcesu
Fragment książki
Źródło wszelkiego zła

Czy umiłowanie pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła? Czy może źródłem wszelkiego zła jest finansowa ignorancja?

Czego dowiedziałeś się w szkole na temat pieniędzy? Czy kiedykolwiek się zastanawiałeś, dlaczego nasz system edukacyjny nie uczy nas zbyt wiele – jeśli w ogóle czegoś nas uczy – na temat pieniędzy? Czy brak edukacji finansowej w naszych szkołach jest zwykłym przeoczeniem ze strony naszych władz oświatowych? Czy jest to może element większego spisku?

Bez względu na to, czy jesteśmy bogaci, czy biedni, wykształceni czy nie, młodzi czy starzy, na emeryturze czy czynni zawodowo – wszyscy używamy pieniędzy. Czy to się nam podoba, czy nie, pieniądze mają ogromny wpływ na nasze życie w dzisiejszym świecie. Pominięcie tematu pieniędzy przez system edukacyjny jest okrutne i karygodne.

Zmiana reguł rządzących pieniędzmi

W 1971 roku prezydent Richard Nixon zmienił reguły rządzące pieniędzmi: bez zgody Kongresu zniósł zależność dolara amerykańskiego od złota. Podjął tę samodzielną decyzję podczas tajnego 2-dniowego spotkania na Minot Island w stanie Maine, nie konsultując się w ogóle z Departamentem Stanu czy z przedstawicielami międzynarodowego systemu monetarnego.

Prezydent Nixon wprowadził tę zmianę, ponieważ inne państwa, którym płacono w dolarach amerykańskich, zaczęły być coraz bardziej nieufne. Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych drukował coraz więcej pieniędzy, aby spłacać zadłużenie, a kraje, z którymi handlowała Ameryka, zaczęły w większych ilościach wymieniać posiadane dolary bezpośrednio na złoto, regularnie uszczuplając tym samym amerykańskie rezerwy złota. Skarbiec pustoszał coraz bardziej, bo państwo importowało więcej, niż eksportowało, a także z powodu kosztowej wojny wietnamskiej. A na domiar złego im bardziej rozwijała się nasza gospodarka, tym więcej importowaliśmy ropy naftowej.
Robert Kiyosaki
Za: http://www.conspiracyoftherich.com/pl/read/current?utm_source=direct&utm...

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Możesz być współautorem książki

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Odpowiednia książka. W odpowiednim czasie. W odpowiedniej cenie.

Robert Kiyosaki, autor bestsellera wszech czasów poświęconego finansom osobistym – Bogaty ojciec, Biedny ojciec, podjął nowe wyzwanie. Udostępnił za darmo, on-line, kolejną książkę Spisek bogatych. Osiem nowych zasad rządzących pieniędzmi. Robert Kiyosaki zaprasza czytelników do wzięcia udziału w procesie jej pisania.
Piotr Korzeniowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.