Skip to main content

Nie prawica, a koledzy... razem

portret użytkownika witold k

Choć nie byłbym taki pewny. Chcę odnieść się do, ogłoszenia w TT TUTAJ Stowarzyszenie „Prawica Razem” to ważny podmiot życia publicznego w mieście. Służyłem temu pomysłowi wiele miesięcy i służę, w innej formie i obecnie. Choćby niniejszym tekstem. Można na mojej stronie i w krajowej sieci internetowej, znaleźć kilka wypowiedzi, na temat „PR”.

Staram się, to mi nie wychodzi, pisać i mówić delikatnie inteligentnie, znaczy ukłuć może się domyśli. No, bo... jak może wyjść? Czytam w załączonym tekście, „Prawicy Razem” mniej więcej... to naukę społeczną Kościoła „PR” ma przed sobą, w sobie i w ogóle... Boże. Pewnie chodzi o:

 • Okupacje wszystkich pielgrzymkowych mszy świętych.
 • Bezpardonowego zawłaszcza miejsca przy liturgii, gdzie się da.
 • Dziesiątki razy dziennie informacje o tym, jacy to ważni z nami idą.
 • Kupczenie mszą świętą za ojczyznę.
 • Sprowadzenie polskiej tradycji święcenia publicznych dóbr, obiektów do...
 • Okupowanie funkcji przewodniczącego rady, jest super zgodne z nauką Kościoła.
  Tytuł swojej opinii zaczerpnąłem z Internetu. W cytowanym artykule w TT są dwie ważne wypowiedzi.
 • Michała Rżanka. Wypowiedź polityczna, kreująca uporządkowany przekaz dla niezorientowanych.
 • Pawła Ciszewskiego. Oczywiście polityczna. Wskazująca na istotę, którą powinien wskazać szef Stowarzyszenia.
  Autentycznie, grupa Piotrkowian, (każdy widzi) przyjęła za nazwę stowarzyszenia, pewien cel. Oczekiwałbym informacji, co konkretnie w konkretnym czasie zrobiono, aby cel osiągać. Jaki cel?... Prawica Razem. Jak owy cel rozumiem. Personalnie, środowisko skupia znaczące postaci, środowiska ect. Polityczny, gospodarczy program; codzienność nacechowane są
  nie pijarem, wieczną kampanią wyborczą, a metodologią Prawicy. Miast transmisji z kolejnego przecinana, zapalania; debata (w Internecie z imienia i nazwiska) o zasady, formy, techniki....

  Wcześniej pisałem, że „PR” to oszustwo. Wskazywałem na grzech pierworodny, dobrze zapowiadającej się inicjatywy. Część Ojców założycieli nie miało na celu jednoczenia lokalnej prawicy. Tak, więc. Mamy Stowarzyszenie, które swą nazwą odwołuje się do politycznej i ideowej prawicy. Owo stowarzyszanie, obecnie, niestety niewiele ma wspólnego z polską prawicą. Tym nie mniej. Środowisko może, w każdym czasie podjąć próbę określenia swej prawicowości, jak i otwierać się na nowe osoby i środowiska. Krótko mówiąc... zadanie wykonać czego życzę.

  To trudna sprawa. „Prawica Razem” to grupa nie mająca szacunku, autorytetu. Maniutki zgarnęli co się dało i... udusili się. Myślę, że należy przepatrzeć ile procent działaczy „PR” siedzi na gminnym żołdzie. Co się stanie jak ten żołd odbiorą. Jest tam kilka postaci, zapraszam je do publicznej dyskusji. Trybunalscy.pl są tu, jak zwykle, okazją do wykorzystania. „PR” nie powinna dalej zamykać się we własnym sosie. Słyszę, że ma zamiar wydać periodyk. Pewnie szkoda pieniędzy. Proszę podejmijcie już istniejącą formę www.trybunalscy.pl to będzie krok w stronę realizacji wartości naznaczonej w nazwie.

  Witold K www.kowalczyk.info.pl

  24 lutego 2008

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak