Skip to main content

PAFERE po raz drugi nagrodzona !!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
pafere.png

Templeton Freedom Award po raz drugi dla PAFERE!
Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) po raz drugi została wyróżniona prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award, przyznawaną niezależnym i pozarządowym organizacjom, które w swych działaniach starają się promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze. PAFERE konkurowała ze 182-ma innymi zgłoszeniami z 48 krajów. Nagrodę przyznano nam w kategorii "Etyka i wartości", za zorganizowanie i prowadzenie (ponieważ projekt jest wciąż kontynuowany) kampanii na rzecz przestrzegania VII Przykazania "Nie kradnij!", będącego najważniejszym imperatywem gospodarczym i podstawowym warunkiem szybkiego rozwoju i dobrobytu. Podstawowym elementem tej kampanii jest dwujęzyczna ulotka, którą Fundacja rozprowadza, a która dostępna jest też na naszej stronie internetowej.

Zdaniem wiceprezesa PAFERE, Pawła Toboły-Pertkiewicza, wyróżnienie Fundacji tak prestiżową Nagrodą jest niezwykle ważnym wydarzeniem. - Czujemy się niezwykle zaszczyceni, że po raz drugi w naszej krótkiej historii nasza praca została dostrzeżona. Szczególnie ważne jest, że nagroda przypadła nam za promocję imperatywu "nie kradnij". Mamy nadzieję, że nagroda przyczyni się do popularyzacji myśli, którą chcemy przekazać polskiemu społeczeństwu.

Gala wręczenia Nagród tradycyjnie odbędzie się podczas dorocznego Atlas Freedom Dinner w Nowym Jorku, 13 listopada. Wezmą w niej udział między innymi założyciel i honorowy prezes Fundacji PAFERE, Jan Michał Małek mieszkający na co dzień w Kalifornii oraz reprezentujący nasz kraj wiceprezes Paweł Toboła-Pertkiewicz.

Nosząca nazwisko Sir Johna Templetona, nieżyjącego już biznesmena i filantropa Nagroda, ustanowiona została w roku 2003 celem corocznego uhonorowywania niezależnych i pozarządowych organizacji, które w swych działaniach starają się przybliżać i wyjaśniać ludziom sens i znaczenie wolności oraz promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze. Przyznawana jest w kilkunastu kategoriach, takich jak "Wolnorynkowa odpowiedź na ubóstwo", "Public relations", "Etyka i wartości" czy "Aktywność studencka", a jej wartość finansowa wynosi 10 tysięcy dolarów. Każda kategoria obejmuje dwóch laureatów: podmiot istniejący od co najmniej ośmiu lat oraz instytucję nową, która dopiero rozpoczyna swoją działalność (mniej niż pięć lat istnienia). Uroczystość wręczenia nagród organizuje amerykańska Fundacja ATLAS.

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Interesują nas związki etyki z ekonomią i rozwój nauk ekonomicznych. Fundacja została założona roku 2007 przez prywatnego przedsiębiorcę Jana Michała Małka, na stałe mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej działała jako oddział amerykańskiej Fundacji PAFERE Pro Publico Bono, założonej w 2000 roku w Kalifornii.
Za: http://www.pafere.org/artykuly,n1181,templeton_freedom_award_po_raz_drug....

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak