Skip to main content

Obchody 125 rocznicy Powstania Styczniowego

portret użytkownika witold k
Pomnik Powstańców 1863

My, Piotrkowianie, w co najmniej pięciu różnych miejscach i formach obchodzimy 150 rocznicę Powstania. Wspomnę przy tym pewien fakt. Polacy (w sprawie upamiętniania, oddawania: honorów, pamięci, ważnych rocznic czy wydarzeń... zjawisk) uodpornili się na bieżącą polityczną poprawność. Poprawność, która często ślepa jest... Dość o tym, każdy jeden wie, jak zachował się polski Sejm... co wyrabiają, jak mówimy, „media mętnego nurtu” i widzi jak masowo Polacy świętują 150 rocznicę Powstania.

Żadna z wielu, co najmniej 5 wystaw niezliczonej ilości: artykułów, komentarzy, wpisów nie wspomina o dużej patriotycznej manifestacji z lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku. Także u nas na trybunalscy.pl, gdzie od lat funkcjonuje zaproszenie do spisywania najnowszej historii, wspomnień, składania dokumentów czy zapisów rozmów z ludźmi, którzy odchodzą, nie ma.

Więcej, próba przypomnienia tym, którzy tę Manifestację w 125 rocznicę w 1988 /?/ roku organizowali, jak na razie nie przynosi efektu. Apeluję do organizatorów, uczestników naszego, jak na tamten czas, wielkiego i ważnego wydarzenia, o to, aby odświeżyli pamięć, może szuflady?

Dobrze byłoby zapisać po latach tamto wydarzenie. Rok 1988 podaję ze znakiem zapytania ponieważ pierwsze rozmowy odwołujące się do naszej pamięci wskazują jednoznacznie na fakt, że Manifestacja miała miejsce, natomiast czy był to 1988 rok czy może 87, tego nie pamiętają Ci, których zaczepiłem w tej sprawie.

witold k

23 stycznia 2013

3.5
Ocena: 3.5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak