Skip to main content

Destrukcja Służby Kontrwywiadu Wojskowego

portret użytkownika Antoni Macierewicz

Posłowie PO i PSL-u, będący członkami sejmowej komisji ds. służb specjalnych, odmówili przeanalizowania zarzutów wysuwanych m.in. przez PiS wobec działań Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Oznacza to de facto zaaprobowanie groźnych dla bezpieczeństwa Polski działań SKW.

Posłowie uchylili się od sprawdzenia, jak doszło do sytuacji, w której wywiad rosyjski mógł z łatwością kontrolować przebieg remontu samolotu Tu-154M. Tym samym nie wywiązali się z obowiązku cywilnego nadzoru nad służbami wojskowymi. Zaniechali także analizy wypowiedzi prezydenta Putina w sprawie współpracy FSB i SKW, co sugeruje, że taka współpraca jest już podejmowana w wyjątkowo dwuznacznych okolicznościach. Szacuję, że SKW w 90 proc. składa się z uczciwych i patriotycznie nastawionych żołnierzy. Jest to jednak służba hierarchiczna i kierownictwo wykorzystuje swoich podwładnych do celów nie zawsze zgodnych z interesem narodowym Polski.

Milcząca aprobata PO i PSL-u wobec działań SKW pokazuje, że rząd zmierza do przekształcenia tej służby w formację podobną do WSI. Byłaby to katastrofa dla Polski.

Antoni Macierewicz

27 maja 2013

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak