Skip to main content

ZAPROSZENIE

portret użytkownika Jarosław Brózda
02.12.2013 18:00
02.12.2013 20:00

Społeczna Inicjatywa Patriotyczna „Razem” z/s w Bełchatowie jest młodym stowarzyszeniem (wpisani do KRS zostaliśmy 20.06.2013r.), grupującym ludzi w różnym wieku, które za cel stawia sobie szerzenie polskości i patriotyzmu wśród mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Naszym prezesem jest Jarosław Brózda, starosta bełchatowski z ramienia PiS, w latach 2006-2010.

Ostatnio naszą inicjatywą było zgłoszenie kandydatury śp. Ludwika Danielaka „Bojara” do tytułu „Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego”. Chcieliśmy, aby w ten sposób Rada Powiatu w Bełchatowie uhonorowała Żołnierza Wyklętego podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada tego roku. Jednak Zarząd Powiatu w Bełchatowie na czele ze starostą Szczepanem Chrzęstem z PSL, które opiniuje takie wnioski, przeciąga sprawę i nie podjął jeszcze decyzji.

W Bełchatowie wciąż słychać, iż L. Danielak jest mordercą i wprost mówi się nam, po co zajmujemy się tą sprawą, że zaszkodzi nam to, itp. Ostatnio, o czym wiadomo z ogólnopolskich mediów, zniszczono mural poświęcony podziemiu antykomunistycznemu.

Dlatego też zaprosiliśmy Pana Leszka Żebrowskiego na spotkanie poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Jako najlepszy w kraju znawca tego tematu przybliży w ten sposób historię niezłomnych bohaterów mieszkańcom powiatu bełchatowskiego. Leszek Żebrowski to historyk i publicysta, autor takich książek jak:

 • Brygada Świętokrzyska NSZ. Poznań–Warszawa: 1994 (współautor: Rafał Sierchuła)
 • Paszkwil Wyborczej. Michnik i Cichy o Powstaniu Warszawskim. Warszawa: Burhart Edition, 1995
 • Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia. T. 1–3. Warszawa: Burhart Edition, 1994–1996 (wybór i opracowanie: Leszek Żebrowski)
 • Narodowe Siły Zbrojne na Podlasiu. T. 1-2. Siedlce: Związek Żołnierzy NSZ, 1997-1998 (współautor: Mariusz Bechta)
 • Tajne oblicze GL-AL i PPR. Dokumenty. T. 1–3. Warszawa: Burhart Edition, 1997–1999 (wybór i opracowanie: Marek Jan Chodakiewicz, Piotr Gontarczyk, Leszek Żebrowski)
 • Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku. Warszawa: "Volumen", 1999 (wybór i opracowanie: Grzegorz Wąsowski, Leszek Żebrowski)
 • Kryptonim „Orzeł”. Warszawski Okręg Narodowego Zjednoczenia Wojskowego 1947–1954. Warszawa: IPN-Rytm, 2004 (wybór i opracowanie: Kazimierz Krajewski, Tomasz Łabuszewski, Jacek Pawłowicz, Leszek Żebrowski)
 • Mity przeciwko Polsce. Żydzi. Polacy. Komunizm 1939-2012. T. 2. Seria: „Biblioteka Naszej Polski”. Capital s.c., 2012
 • Paszkwil Wyborczej. Capital, Warszawa, 2013. (Wznowienie poszerzone i uzupełnione o dokumenty i źródła, do których dotarł autor w ciągu 18 lat od pierwszego wydania)
 • 5
  Ocena: 5 (2 głosów)
  Twoja ocena: Brak

  Warto przeczytać !

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Trzeba pamiętać...

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Trzeba jeszcze pamiętać, że Warszyc i Jego Ludzie podporządkowywali się tylko i wyłącznie
  Panu Bogu,
  honorowi
  i Ojczyźnie !!!
  Na pierwszym miejscu Pan Bóg,
  na drugim honor,
  na trzecim Ojczyzna!