Skip to main content

Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

portret użytkownika kczapczyk

Szanowni Państwo

W dniach 8 – 9 czerwca 2015 roku uczniowie klasy III Ti ( Wiktor Jachimczak, Piotr Jagusiak, Bartosz Koryciński, Jakub Kuźnicki, Krystian Łuczyński) uczestniczyli w finale projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, który odbył się w Krakowie. Akademia organizowana jest przez Klub Jagielloński we współpracy z Fundacją PKO BP.

Pierwszego dnia, młodzież wzięła udział w grze miejskiej „Lądowanie na marsie”. Gra polegała na dotarciu do jednej z trzech stref. W każdej z niej sprawdzane były różne umiejętności. W Strefie I sprawdzano umiejętności przetrwania. W Strefie II umiejętności techniczne. W Strefie III wiedzę o kulturze i historii Polski.

Drugiego dnia ( 9 VI br.), odbył się ogólnopolski finał Akademii. W projekcje udział wzięło 50 szkół. Finał podzielony został na dwa etapy. Podczas pierwszego szkoły prezentowały swoje projekty realizowane w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Jury wyłoniło następnie finalistów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziewięć szkół, w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Następnie na scenie głównej odbył się wielki finał. Nasza szkoła jako przedostatnia prezentowała efekty i etapy realizacji swojego projektu. Uczniowie klasy III Ti w ramach projektu społecznego odnowili szkolne boisk, wraz z przylegającą infrastrukturom. Następnie namalowali mural, przedstawiający znak Polski Walczącej na tle barw narodowych. Jest to część szerszego projektu. We wrześniu br. zamierzają zrealizować mural z wizerunkiem rotmistrza Witolda Pileckiego. Projekt, jest już gotowy. Działań te wpisują się w inicjatywę nadania szkole imienia rotmistrza Witolda Pileckiego.

Projekt realizowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 spotkał się z uznaniem Jury i zajął drugie miejsce w ogólnopolskim finale Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów uzyskali Voucher na wybrane wydarzenie kulturalne o wartości 500 zł.
Szkolnymi koordynatorami byli: Sebastian Wojtaś, Anna Maliszewska.

Kacper
11 czerwca 2015

więcej o projekcie

3.962965
Ocena: 4 (27 głosów)
Twoja ocena: Brak