Skip to main content

Aktualność serwisu

Jako niepiotrkowianin patrzę na Wasze miasto z zewnątrz... a jako współautor strony z Waszego punku widzenia. Cóż, trzeba przyznać,że Wasza konkurencja ("piotrkowianie") wysoko ustawiła poprzeczkę jeśli chodzi o aktualność strony, newsy, rozległość spraw.... Technicznie zrobię co mogę by to co działa - działało lepiej, ale o treści i częste aktualizacje musicie Państwo sami zadbać.

Pozwolę sobie sparafrazować klasyka:

"Alleluja i dodawać teksty"

Bartek Mańk

Piotrkowianie i inne...

portret użytkownika witold k

muszę tu wspomnieć, że kiedyś piotrkowianie.pl teraz trybunalscy.pl to w zamyśle forum wymiany poglądów w szczególności politycznych. W Piotrkowie typowych serwisów informacyjnych jest kilka np. www.mojpiotrkow.pl www.naszpiotrkow.pl czy www.piotrkowianie.com . Jest tego jeszcze więcej. Najnowszy to www.epiotrkow.pl Kilka upadło i już nie powstanie.

Zobaczymy. Raczej chcemy być paletą skupiającą politykę i myślenie oraz działanie na tym polu. Mamy jasne klarowne poglądy. Serwisy informacyjne tu wspominane to inna bajka - potrzebna i wypełnia już przestrzeń. Niektóre markują anty politykę choć są partyjnym zapleczem. Najfajniejsi są np. ormowcy, ubecy, udający publicystów na rzekomo nie politycznych serwisach, albo młodzi twórcy serwisów - zapatrzyli się na nich miast ich poznać.

Jak chodzi o aktualności, to chcielibyśmy służyć życiu przy piotrkowskich kościołach. Także - podzielonych i skłóconych grupach i grupkach prawicowych. Do tej pory nikt tym się nie interesuje. Skonfliktowani czerpią siłę z tego właśnie skonfliktowania to jakaś anomalia chcemy to zmieniać.

Profilowanie - OK

cytuję witold k

Raczej chcemy być paletą skupiającą politykę i myślenie oraz działanie na tym polu. Mamy jasne klarowne poglądy. Serwisy informacyjne tu wspominane to inna bajka - potrzebna i wypełnia już przestrzeń.

Oczywiście, że profilowanie portalu jest ważne i nie chodzi o to by mieć "mydło i powidło"... ale żeby taki stary bot jak ja musiał na "nieswoim" serwisie dowiadywać się o "Jarmarku Trybunalskim"... albo o "nocy w muzeum"?????

pozdrawiam
Bartek Mańk
ps
proszę nie brać mi za złe, ze sie tak szarogęszę i marudzę - ale czuję sie związany z serwisem i chciałbym, by działał jak najlepiej... Może dołożyć dział "Aktualności" i wyciągnąć link do menu?

A może po prostu wystarczy kalendarz - uzupełniany często i wiarygodnie?

Pytam, bo to poważna decyzja - uważam, że lepiej nie mieć wcale takiego działu niż mieć nieaktualny. Może ktoś z PT Czytelników podjąły się trudu aktualizacji?

No właśnie...

portret użytkownika witold k

mógłby nam, dosłownie kilku osobom, ktoś pomagać... mam nadzieję, że tak będzie... Za troskę Panu Bartkowi dziękuję....

Co do aktualności to właśnie główny powód kolejnych zmian na serwisie mianowicie kalendarza. Już go mamy... każdy może wprowadzić imprezę i poddać ją w ten sposób publicznej ocenie czy wsparciu.

PT czytelnicy pan Bartek poświęca kolejny dzień na nasze sprawy... zmobilizujmy się, bo wstyd.

nowoczesność....

cytuję witold k

pan Bartek poświęca kolejny dzień na nasze sprawy... zmobilizujmy się, bo wstyd.

Ależ Panie Witku, nie narzekam. W końcu jak na nowoczesne czasy przystało mamy wspólne dziecko nie zważając na płeć a nawet liczbę rodziców :-)

To jako współrodzic starej daty przecież nie ograniczę się do samego aktu poczęcia ;-)

Może nie będę spędzał z dzieckiem zbyt wiele czasu, ale czasem zerknę jak rośnie :-)

pozdrawiam (ojcowsko)
Bartek Mańk

No dobra...

portret użytkownika witold k

ale jak to zrobić żeby przywołać w oddzielnej ramce kawałek pańskiego komentarza... znaczy się cytować

Link "cytuj"

cytuję witold k

ale jak to zrobić żeby przywołać w oddzielnej ramce kawałek pańskiego komentarza... znaczy się cytować

Pod tekstem na który chce pan odpowiedzieć powinny być dwa linki: "odpowiedź" - pojawia sie puste okno odpowiedzi i "cytuj" - pojawia się okno z wstawionymi tagami i tekstem.

Przypominam (a jeśli ktoś nie wie to informuję), że jako cytat (w oddzielnej ramce) pojawi sie wszysttko co znajduje się między słowami [ quote] a [/ quote] (oczywiscie po "[" nie ma spacji!

Bartek Mańk

No i...

portret użytkownika witold k
Quote:

ale jak to zrobić żeby przywołać w oddzielnej ramce kawałek pańskiego komentarza... znaczy się cytować

Udało się? ufff ale się zmęczyłem

Super!

cytuję witold k
cytuję TBM

ale jak to zrobić żeby przywołać w oddzielnej ramce kawałek pańskiego komentarza... znaczy się cytować

Udało się?

Musiało ;-)

Przed wysłaniem warto najpierw sprawdzić jak nasza odpowiedź będzie wyglądała - słuzy do tego klawisz "Podgląd odpowiedzi". Podglądany wpis nie pojawia się jeszcze na stronie, tylko na naszym komputerze już w ostatecznym wyglądzie - można spokojnie przeczytać, dokonać ew. poprawek i wtedy dopiero kliknąć "Dodaj odpowiedź" wysyłając wpis na serwer. Dopiero wtedy jest widoczny dla wszystkich.

Jeśli można - chciałbym przy tej okazji zrobić uwagę dotyczącą dodawania tekstów (wątków, artykułów). Dopóki nie zostanie kliknięty klawisz "OK" - wpis nie pojawia się na stronie. Podglądy widzi tylko autor i jeśli chce - może po prostu zrezygnować z dodania (poprzez "nic nie robienie" - mozna np. przejść na inna stronę). Tylko klikniecie "OK" doda wpis na stronę. Nie ma więc czego się obawiać i spokojnie mozna eksperymentować (jesli ktoś ma małą wprawę w takich operacjach).

Dokładnie

portret użytkownika witold k

[guote]Nie ma więc czego się obawiać i spokojnie można eksperymentować... jeśli ktoś ma małą wprawę w takich operacjach[/quote]

Tylko dziś dwukrotnie pomagałem realizować podstawowe funkcje na serwisie... musimy testować testować aż poradzimy sobie.

witold

Czasem bywa UPS.... więc trzeba poprawiać ;-)

cytuję witold k

musimy testować testować aż poradzimy sobie.
witold k

W poprzednim poście wpisał Pan "guote" zamiast "quote"... dlatego nie zacytowało. Proszę o wybaczenie, nie piszę tego, by być złośliwym, tylko by zwrócić uwagę innym czytelnikom....

Acha... warto dodać, że Admin ma możliwość dokonać zmian i poprawek więc nawet jak coś pójdzie bardzo bardzo źle - to zawsze można naprawić.

I oto chodzi

portret użytkownika witold k

dziękuję. Ale tym razem nie cytuję...

witold k

weźmy się i zrób ;-)

cytuję witold k

mógłby nam, dosłownie kilku osobom, ktoś pomagać...

Panie Witku, serwis już działa jakiś czas, zaglądam często do "galerii" a tam ciągle te same zdjęcia... Może dałoby się zwerbować jakiegoś fotografa-zapaleńca? Piotrków to takie ładne miasto...

pozdrawiam
Bartek Mańk

Własnie jeden wraca do domu...

portret użytkownika witold k

po zaliczeniu pierwszego roku na warszawskiej polibudzie. Zaczepie go oto zwłaszcza, że to lubi...

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.