Skip to main content

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Najwyższy już czas pokazać dobre owoce kolejnego polskiego karnawału. Tak się dzieje, że medialny przekaz umorusany bieżącą rywalizacją pomija istotę pozytywnych zmian w naszym ukochanym kraju. Nie zdajemy sobie sprawy naszych narodowych odrodzeń. One są; zbierają dobre owoce i zacierają różnice, podziały - budują tę prawdziwą Rzeczy Pospolitą.

Zapraszamy uczestników EDK 2018 także poprzednich do podzielenia się: emocjami, doświadczeniem, świadectwem.

26 marca 2018

Quote:

W tym roku z Piotrkowa Trybunalskiego z Akademickiego Kościoła Panien Dominikanek wyruszyło na Ekstremalną Drogę Krzyżową prawie 400 uczestników, którzy w piątek przed Niedzielą Palmową wyruszyli w cztery trasy po Mszy Św. o godzinie 19:00. Wypada dodać, że nie wszyscy podjęli wysiłek na całym zaplanowanym dystansie, ale nie to było najważniejsze. Ważne było każde uczestnictwo, a warunki atmosferyczne uzupełniły skalę trudności.
Do trzech tras Paradyża, Parzna, Przedborza w tym roku dołączyła trasa z Piotrkowa Tryb. do Ujazdu.
Nie wszyscy ze względu na zdrowie mogli podjąć ten trud wieczornego samotnego kroczenia za Jezusem Chrystusem udręczonym. Uczestnicy w trudach drogi byli zdani na siebie i pomoc najbliższych, organizatorzy jasno określili, że nie są wstanie w tych różnych kierunkach zapewnić zabezpieczenie w tej ekstremalnej, ascetycznej formie wyczynów, walki ze słabościami fizycznymi ograniczającymi człowieka.
Wszystkich uczestników pozdrawiamy dziękując za trud pasyjnej modlitwy, a pozostałych którzy jeszcze nie zdecydowali się, zachęcamy w kolejnym roku do podjęcia wysiłku, chociaż na niepełnym dystansie w miarę posiadanych możliwości. Ważna jest gotowość kroczenia w trudach za Zbawicielem nie dystans przebytej drogi.

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak