Skip to main content

Marsz w rocznicę śmierci Jana Pawła II – 2 kwietnia 2023

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
02.04.2023 20:45
02.04.2023 22:00

2 kwietnia, w 18. rocznicę śmieci Karola Wojtyły, w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się marsz pamięci św. Jana Pawła II. Przemaszerujemy głównymi ulicami miasta.
Marsz wyruszy o godz. 20:45 spod kaplicy parafii św. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu ulic Kostromskiej i Polnej. Uczestnicy przejdą ulicami Polną, Kościelną i Słowackiego. Zakończenie zaplanowano przy pomniku papieża Polaka o 21:37.

portret użytkownika Admin

Patron Piotrkowa Trybunalskiego

Plotkę sprawdzić pomysł urealnić

Intencją kolejnej grupy tematycznej jest troska o maksymalnie możliwą, dobrze przeprowadzoną Akcję przygotowującą piotrkowskiego Podatnika do nadania Miastu godności Uczniów Świętego. Grupa musi powstać! Prowadzone są działania z tej inspiracji i mody - jednak jak zawsze "ponad głowami".

14 sierpnia 2018

Etiopski przekaz o świętym Piłacie

portret użytkownika Z sieci

W czasie pielgrzymki do Etiopii dowiedziałem się, iż w kościele koptyjskim Piłat Poncjusz ma status świętego. Powoływano się przy tym na zapisy Ewangelii oraz na starożytny przekaz. Istotnie, z zapisów w Ewangelii św. Jana i św. Mateusza wynika, iż Piłat nie chciał śmierci Jezusa i stosował wiele wybiegów, by ocalić Jego życie. Miał nadzieję, że uspokoi emocje tłumu przewlekłością postępowania – skorzystał z pretekstu, że Jezus był Galilejczykiem – więc odesłał Go do Heroda jako władcy Galilei. Herod docenił uznanie swych kompetencji przez urzędnika rzymskiego i odesłał Oskarżonego.

EDK Ekstremalna Droga Krzyżowa

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
31.03.2023 18:30

Zapraszamy

Pan Bóg się nie myli

portret użytkownika Z sieci

Postkomuna i neokomuna od dawna szuka zemsty na świętym Janie Pawle II za duchowe przywództwo w rozbiciu władzy komuny i Związku Sowieckiego nad Polską. Nie czują wdzięczności, że nie dokonało się to z rozlewem krwi ich i ich ojców i dziadków. A obrońcy Jana Pawła II wobec fałszywych oskarżeń kombinują i mnożą kontrargumenty dla obrony niewinnego. Czasem ma się wrażenie, że zapominają, iż przede wszystkim są katolikami, osobami wierzącymi. Nie stawiają prostego pytania: czy Pan Bóg dopuszczając niekwestionowane cuda za jego pośrednictwem mógł dopuścić się błędu? Pomyłki?

Kapliczki i krzyże

portret użytkownika witold k

Kapliczki i krzyże w nowej architekturze

Jest taka sprawa taki temat..., że dziedzictwo kulturowe szanujemy by nie napisać tolerujemy bo... nasza wiara jest z zaszłości (na religię nie chodziliśmy daliśmy się zmanipulować etc.) i boimy się jakiejś kary boskiej. Bo nie wypada, bo to rodzaj czegoś czego się nie; coś jak pies jeża.

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Kapliczka u zabiegu ulic Słowackiego i Kostromskiej!

U zbiegu ulic Słowackiego i Kostromskiej stała Kapliczka. Okoliczni Mieszkańcy
i Właściciele byłej pobliskiej Kwiaciarni dbali aby Matka Boża miała zawsze świeże kwiaty. Obecnie opiekuje się Tym Miejscem Właścicielka

Butiku

"TY I JA".

Kapliczka jest w stanie odrestaurowywania.

Krzyż stoi tam gdzie był pierwotnie,
a w przyszłości będzie otoczony płotkiem.

Tymczasem na portalu epiotrkow.pl toczy się dyskusja na temat Kapliczki.

Jeden z głosów:

Orszak sześciu Króli AD 2023

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Tytułem zaczepiam to kosmiczne ignoranctwo, które siedzi u zarania III RP, okraszone asekuracją wyhodowało nam główne medialne potęgi ciągle pragnące obiecanek z czasu przełomu, które są możliwe. Wystarczy usunąć - jak nazywam - kelnerów z „Magdalenki”. Wskazany (chwilowy było jest wielu) parobek międzynarodowej finansjery to drobny przykład zupełnego nieposzanowania tubylców z nad Wisły. Tutaj tkwi nasza nadzieja.

Do meritum

Święta Objawienia Pańskiego

portret użytkownika Z sieci
trzej królowie.jpg

Święto Trzech Króli w naszym Kościele nosi nazwę Święta Objawienia Pańskiego. Było obchodzone nawet wcześniej niż Boże Narodzenie. W Ewangeliach odnotowano kilka przypadków Objawienia Boskości przez Jezusa Chrystusa. Najpierw Jezus jako Syn Boży objawiony został pasterzom – najniższej warstwie rodowitych Żydów, mieszkańców Izraela. Wizyta Mędrców ze Wschodu była Objawieniem wobec intelektualnych elit świata pogańskiego – dotyczyła symbolicznie wszystkich pogańskich narodów świata. Było też Objawienie wobec pobożnych pielgrzymów w czasie Chrztu św. Jana.

Zwycięstwo – i zapowiedź zemsty

portret użytkownika Z sieci
trzej królowie.jpg

Po kolejnym odrzuceniu przez Sejm wniosku o przywrócenie dnia wolnego w Święto Trzech Króli podjęliśmy przygotowania do trzeciego podejścia. Tym razem zamierzaliśmy zanieść tam ponad 2.mln podpisów, czyli zebrać ponad 2,5 mln. Problemem nie była chęć podpisywania. Tej nie brakowało. Ale zebranie podpisów wymagało zaangażowania ok. 2.000 ochotników, którzy w pogodę i niepogodę gotowi byli stać godzinami przy stolikach z kartami do podpisu. Ale wzburzenie u ludzi było wielkie i deklaracji ochotników było dużo.

Subskrybuj zawartość