Skip to main content

V Marsz JOW na Warszawę!

portret użytkownika Admin
23.05.2009 10:00
23.05.2009 20:00
jow.jpg

Warszawa, Plac Zamkowy, 23 maja 2009, godz. 11.00

Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW)od 16 lat domaga się ordynacji wyborczej do Sejmu, w której posłowie wybierani byliby jedynie w JOW. Zorganizowaliśmy w tej sprawie setki spotkań, konferencji i akcji publicznych, łącznie z czterema już Marszami na Warszawę. Do tego żądania dołączały się, w ciągu tych lat, najróżniejsze organizacje społeczne, związki zawodowe, samorządy gminne i regionalne, a także partie polityczne i ich liderzy.

Najbardziej wymowne było włączenie się Platformy Obywatelskiej, która jeszcze w grudniu 2004 przedstawiła Sejmowi wniosek o referendum „4 razy TAK”, w którym jednym z żądań było żądanie JOW w wyborach do Sejmu. Ostatnio do tych zbiorowych wezwań dołączył swój głos Ruch Polska XXI. Premier Donald Tusk zapewnił nas uroczyście, że nie spocznie, dopóki nie wprowadzi JOW w wyborach do Sejmu.

Cóż więc przeszkadza Premierowi, rządzącej obecnie Platformie Obywatelskiej, wójtom, burmistrzom i prezydentom miast, którzy zadeklarowali poparcie dla JOW, żeby wreszcie zmiana, za którą – według badań opinii publicznej – opowiada się ponad 60% Polaków, została przeprowadzona?

Premier wielokrotnie sugerował, że głównym oponentem tej propozycji ustrojowej jest Prezydent Rzeczypospolitej, który jakoby zapewnił Go, że nigdy nie zgodzi się na wprowadzenie JOW! W tej sytuacji Donald Tusk umywa ręce i twierdzi, że jest bezsilny.

Pomóżmy Premierowi pokonać opór i niechęć Prezydenta! Przybądźmy w sobotę, 23 maja, do Warszawy i zademonstrujmy Premierowi i Prezydentowi naszą zdecydowaną wolę usunięcia tej wady ustrojowej, która paraliżuje nasze państwo, uniemożliwia Premierowi rządzenie, wystawia Polskę na łup obcych interesów! Pokażmy, że dla osiągnięcia tego wielkiego celu stać nas na drobną niewygodę i koszt, jakimi są przybycie jednego dnia do Warszawy! Zabierzmy dzieci i wnuki, pójdźmy na wspólny spacer Traktem Królewskim, powiedzmy głośno, że to nie żarty i nie zabawa, że tu chodzi o przyszłość Polski i przyszłych pokoleń Polaków!

Zapraszamy do podpisywania tego Apelu: niech inni zobaczą, że nie jesteśmy sami. Złóżmy się na pokrycie wydatków tego przedsięwzięcia, wpłacając, ile kto może, na konto Stowarzyszenia, zaznaczając „na V Marsz na Warszawę”. Popatrzmy na reportaż z ubiegłorocznego Marszu i zmobilizujmy się do zwielokrotnienia naszego wysiłku!

Mury runą!

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak