Skip to main content

Zamilczeć na śmierć?

portret użytkownika Z sieci

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE) pod kierunkiem p. Marka Michalika odniosła ogromny sukces. W rankingu fDI Magazine (grupa b.opiniotwórczego Financial Times) uznano ją za NAJLEPSZĄ w EUROPIE i Trzecią na świecie. Ponadto uznano ją za PIERWSZĄ na ŚWIECIE w kategorii „Inwestycje Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To wszystko jest efektem rekordowych inwestycji w r. 2019. Prezes Strefy p. Marek Michalik swoją polityką wobec inwestorów sprawił, iż ŁSSE została zauważona przez inwestorów i komentatorów ekonomicznych i awansowała już kilka lat temu do „pierwszej dziesiątki” w skali globalnej. Ten sukces ma ogromne znaczenie dla naszego miasta i województwa. A jednak w Łodzi rzecz została niemal nie zauważona. W TVP (także centralnym TVP 1) fakt odnotowano, DŁ zamieścił notatkę, a w dzisiejszej Gazecie Polskiej Codziennie jest duży artykuł – ale „ojcowie i synowie Łodzi i Regionu” sprawy chyba nie zauważyli. Nie złożyli gratulacji ani p. prezydent Łodzi p. Hanna Zdanowska, ani p. Wojewoda Łódzki, ani żaden z „łódzkich” ministrów (i wiceministrów) w Rządzie RP, ani z posłów wybranych w Łodzi i naszym regionie, ani żaden z Radnych m. Łodzi. Jak to wytłumaczyć? Chyba nie tym, że wszyscy oni lekceważą interes naszego miasta i regionu? Tylko p. marszałek Grzegorz Schreiber złożył gratulacje – na twitterze. Czyżby wszystkich innych opanowała tzw. „bezinteresowna zawiść”? Melchior Wańkowicz kiedyś opisał ją tak: ma ona miejsce np. wówczas, gdy szewc z Lublina zazdrości kanonikowi z Poznania, że tamten został biskupem…

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

17 października 2020

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak