Skip to main content
portret użytkownika witold k
sejm.jpg

Ostatni dzień izolacji covid-19 spędziłem przed TV Sejm. Od rana do wieczora… To był pierwszy i ostatni raz. Myślę, że parlamentarzysta, który pojawia się w szeregach „szczurołapa z Wrocławia” i to bez względu na to w którym miejscu; także w Sejmie na bramce, powinien doznać spodziewanych dobrodziejstw pałki teleskopowej. Tyle o niej było mowy. Może do regulaminu Sejmu ten temat wpisać? To ważna sprawa z tego względu, że parlamentarne dziadostwo w swej samoizolacji, którą na siłę chce pokazać jako formę otwartości popada w absurdalne szaleństwo. Pałka teleskopowa na grzebiecie wydaje się tu elementem nieodzownym, otrzeźwiającym.

Cała reszta to jeszcze większe permanentnie prowokowanie do skrajnych reakcji, które, tu przypomnę, już się udawały za Gomułki czy Jaruzelskiego. Dziadostwo nie rozumie, że to nic nie da. Nie ma powtórki z czasów KKK, Komandosów. Swą negatywną aktywnością nie uzyskują poparcia mocodawców z Brukseli a wręcz odwrotne – tracą ją. To właśnie jest oszołomstwo, o którym Michnik tyle rozprawiał na początku III RP, który to epitet usunął z Polityki ważne postacie.

Dziadostwo wypełniło zostawione miejsce w polityce, tak w kraju jak i w UE. Wyrzucenie hołoty z administracji jest naszym najważniejszym zadaniem. Jest niebezpieczna dla UE, jej koniecznego nowego otwarcia.

witold k

19 listopada 2020

4.2
Ocena: 4.2 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak