Skip to main content

Nieuctwo szkodzi nie tylko autorom głupich wypowiedzi

portret użytkownika Z sieci

„Reparacje wojenne należą się krajom, które przegrały wojnę. My wraz ze Stanami Zjednoczonymi, z Wielką Brytanią, Rosją sowiecką tę wojnę wygraliśmy” – stwierdziła Małgorzata Prokop-Paczkowska, posłanka do Sejmu RP z listy Nowej Lewicy w b.popularnym programie telewizyjnym. Gdyby zajrzała do jakiejś encyklopedii, do jakiegoś większego słownika albo choćby do Wikipedii, to przeczytałaby, że

Reparacje wojenne (łac.reparatio „naprawa” od reparare „odzyskiwać; odnawiać”) – rekompensaty finansowe za straty i szkody spowodowane przez działania wojenne, wypłacane zaatakowanej stronie konfliktu w przypadku jej zwycięstwa (…) wynikające z łamania przez napastników postanowień Konwencji haskiej z 1907 roku bądź innych aktów prawa międzynarodowego. (…) Prawo do uzyskania reparacji nie wygasa nawet przez wiele lat od zakończenia wojny. Przykładowo RFN wypłaciła ostatnią ratę reparacji za I wojnę światową w 2010 roku.

Nieuctwo członkini najwyższej władzy naszego Państwa może zaszkodzić nam wszystkim. Wniosek z jej wypowiedzi wróci do nas „odpowiednio sformatowany” w propagandzie niemieckiej a może i w dokumentach oficjalnych.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

27 marca 2023

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak