Skip to main content

Rocznica urodzin ks. Jerzego Popiełuszki

portret użytkownika Jolanta Lgocka
POPIEŁUSZKO.jpg

Gdyby żył, skończyłby dzisiaj 62 lata... Ksiądz Jerzy Popiełuszko....

Oto mija kolejna rocznica Jego urodzin. Był kapłanem archidiecezji warszawskiej i wikariuszem parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie. Odprawiane przez Niego msze za Ojczyznę, także w okresie stanu wojennego, gromadziły tysiące ludzi. W homiliach mówił o prawach człowieka i obronie ideałów "Solidarności", a także sprzeciwianiu się przemocy. Publicznie krytykował nadużycia komunistycznej władzy, wystrzegając się przy tym nienawiści do przeciwników. Wielokrotnie zastraszany i szykanowany przez SB, 19 października 1984 roku został porwany i bestialsko zamordowany. Jego grób znajdujący się przy warszawskim kościele św. Stanisława Kostki stał się celem pielgrzymek wiernych. Już wkrótce po śmierci był powszechnie uznawany za męczennika okresu komunizmu.
8 lutego 1997 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Jerzego Popiełuszki na etapie diecezjalnym. Zakończył się 8 lutego 2001 roku. Od tego czasu księdzu Popiełuszce przysługuje tytuł Sługi Bożego. 3 maja 2001 r w Watykanie rozpoczął się drugi etap procesu beatyfikacyjnego.

Im więcej czasu mija od jego śmierci tym bardziej widać, że starał się być wiernym Ewangelii, a swoim życiem ukazywał, jak służyć Bogu, człowiekowi i Ojczyźnie. Przesłaniem swoich homilii i podejmowanych przedsięwzięć uczynił maksymę św. Pawła: "Zło dobrem zwyciężaj"

Jolanta Lgocka
14 września 2009 r

http://popieluszko.pl/

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Też mam dziś...

portret użytkownika witold k

urodziny, zaciąg do nazywania rzeczy po imieniu i nadzieję na kolejnego świętego - Patrona, który będzie mnie wspierał. Mówią, że urodzeni W Podwyższenie Krzyża Świętego są religijnie gorliwi i pełni poświęcenia. Ja myślę, że są normalni, prawdziwi... trudno się z nimi zabrać.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.