Skip to main content

Jakie będą losy Rzeczypospolitej

portret użytkownika Admin

z naszego archiwum...

Prezydent Rzeczypospolitej podpisał Traktat Lizboński.

Nasza Akcja trwa - TL do TK

Dokument, który drastycznie zmniejsza naszą narodową suwerenność. Umacnia pozycję Niemiec kosztem środkowoeuropejskich państw. Daje Niemcom nieograniczone możliwości "robienia interesów" z Rosją.
Wieść o tym, że "Polsza nie ptica" i wreszcie ulegnie dyktatowi traktatu reformującego Unię Europejską, wywołała na Kremlu eksplozję radości!!!
Oto co sobie zafundowaliśmy mamieni "srebrnikowymi" dotacjami z UE, refundowanymi głównie przez podatników - "darczyńców" z Niemieckiej Republiki Federalnej!!!

Obraz namalowany przez Jana Matejkę jest najlepszym komentarzem do straszliwej tragedii, która się rozegra 10 października 2009 roku!

"ZABIJCIE MNIE, ALE NIE ZABIJAJCIE OJCZYZNY"
Tadeusz Rejtan

Wspomnijmy. Dzieje się to w czasie wielkiego nieogarniętego rozgardiaszu wewnątrz państwa i narodu. Nie jesteśmy liczącym się podmiotem gospodarczym czy politycznym. Polskojęzyczne media niszczą ostatni polski bastion, naszą wiarę i moralność. Europa, na kołchozową modlę, łączy się w czasie dla nas bardzo niedobrym.

Starajmy się jednoczyć jak niegdyś nasi przodkowie.

Redaktorzy i Autorzy trybunalskich.pl:

 • Witold Kowalczyk
 • Piotr Korzeniowski
 • Robert Szala
 • Zbigniew Madej
 • Monika Bremerska
 • Zbigniew Walas
 • Ryszard Łopaciński
 • Ryszard Wyczachowski
 • Grzegorz Lorek
 • Piotr Masiarek
 • Lucyna Krebs
 • ...
 • Jeśli chcesz podpisać się, jak wyżej: 695 893 591
 • 5
  Ocena: 5 (1 głos)
  Twoja ocena: Brak

  Prezydent Lech Kaczyński

  portret użytkownika witold k

  w swym słowie przed podpisaniem Traktatu zdawał się poinformować nas, że to słowa, wartości... mają znaczenie w nowym państwie. Nie Panie prezydencje paragrafy... będą rządzić oraz terenowi emisariusze, jak niegdyś traktorzystki i junacy, wcielać owe w życie. Raczej oczy mamy mieć otwarte... i do wyjścia szykować się... Traktat pozwala.

  witold k

  Aneksja doskonała

  portret użytkownika witold k

  Dramat Prezydenta

  portret użytkownika Piotr M.

  Polska to kraj między Rosją a Niemcami. Polityka "równej odległości" jak wiemy z historii nie jest dla nas niczym dobrym... Próby montowania przez Prezydenta porozumień w naszej części Europy nic nie dały...
  Moim zdaniem Prezydent popisując Traktat z Lizbony dokonał wyboru spośród dwóch możliwości: albo Rosja, albo "Europa" (Niemcy).
  Czy wybór był dobry, jakie będą tego efekty - okaże się za lat dwa, pięć... Może szybciej? Może później?
  Ja nie wiem.
  Potrzeba nam mądrych polityków i... mądrych obywateli, którzy będą pracować w imię pomyślności nie własnej a Rzeczpospolitej.

  Tak Piotrze, mądrych obywateli!

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Wczorajsza prasa doniosła o przygotowywaniu skarg na traktat lizboński: poselskiej i senatorskiej! Wciąż cisza w sprawie skargi piotrkowskiej! Czyżby roszczenia Niemców i szantaż przedsiębiorstwa holokaust nie były wystarczającą podstawą, aby władze gminne rozpoczęły obronę swoich obywateli przed zakusami zagranicznych rewizjonistów! Coś musi być na rzeczy skoro Pan Prezydent Czech "stawia na ostrzu noża" sprawę roszczeń Niemców wobec Sudetów!
  Powtarzam, piotrkowska skarga będzie precedensem i pobudzi władze gminne z całej Polski do złożenia w TK RP analogicznych wniosków z żądaniem sprawdzenia zgodności traktatu z Lizbony z Konstytucją RP!
  Piotr Korzeniowski

  Piotrkowskie

  portret użytkownika witold k
  cytuję Piotr Korzeniowski

  Wczorajsza prasa doniosła o przygotowywaniu skarg na traktat lizboński: poselskiej i senatorskiej! Wciąż cisza w sprawie skargi piotrkowskiej! Czyżby roszczenia Niemców i szantaż przedsiębiorstwa holokaust nie były wystarczającą podstawą, aby władze gminne rozpoczęły obronę swoich obywateli przed zakusami zagranicznych rewizjonistów! Coś musi być na rzeczy skoro Pan Prezydent Czech "stawia na ostrzu noża" sprawę roszczeń Niemców wobec Sudetów!
  Powtarzam, piotrkowska skarga będzie precedensem i pobudzi władze gminne z całej Polski do złożenia w TK RP analogicznych wniosków z żądaniem sprawdzenia zgodności traktatu z Lizbony z Konstytucją RP!
  Piotr Korzeniowski

  traktatowe zadymienie trwa. Znaczy ani wte ani w tamte. No... bo jak nie wiadomo, nie widać... co to da to lepiej nie iść do przodu w żadnym kierunku. Przewodniczący na ten przykład nie z jednego "kieliszka" i nie w jednym towarzystwie (jak maniutek), tak: prywatnie, służbowo, także rodzinnie, wydawać by się mogło że odważny gość a tu... (jeszcze poczekamy)

  Trzeba też zauważyć piotrkowskie ubeckie umorusanie. Nigdy nie wiadomo kiedy i czego zażądają. Lepiej czapkę niewidkę na głowę i cicho póki trawa słodka... na ugorze.

  Trzeba by przygotować, w jednym miejscu, listę osób publicznych do których zwróciliśmy się z Apelem i informacją jak która zareagowała.
  witold k

  Europejski Bank Centralny puszcza w ruch maszynę drukarską

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  A jak Pan ocenia, w którym kierunku pójdzie rozwój sytuacji w strefie euro. Szef Europejskiego Banku Centralnego już zapowiedział luzowanie polityki pieniężnej i skup obligacji. Czy ten stan kiedyś się wreszcie skończy czy też ta zabawa może trwać wiecznie?

  To będzie trwało dotąd dopóki to będzie możliwe. Skup obligacji oznacza, że Europejski Bank Centralny puszcza w ruch maszynę drukarską. Przy pomocy zwiększonej emisji pieniądza obrabuje wszystkich podatników strefy euro, a częściowo również mieszkańców spoza tej strefy na użytek zachowania IV Rzeszy, która jest budowana metodami pokojowymi. Ja takiego rozwiązania się właśnie spodziewałem. Jeśli cokolwiek jest w tym wszystkim zaskakującego to to, że przy pomocy metod tak prostych, jak budowa cepa, chce się sprawę załatwić. Wydaje się, że niewielką mądrością Unia Europejska jest rządzona.

  Czy chciałby się Pan pobawić we wróżkę i odpowiedzieć na pytanie: czy strefa euro się rozleci, a jeśli tak to kiedy?

  Strefa euro się rozleci nie wcześniej, niż Niemcy na to pozwolą. Celem głównym strefy euro jest przeforsowanie pewnych rozwiązań politycznych. Wydaje mi się, że od pewnego czasu kryzys finansowy w strefie euro jest świadomie sterowany. Dla obserwatora niespecjalnie uważnego było oczywiste trzy, a nawet cztery lata temu, że Grecja, Portugalia czy Hiszpania nie są w stanie sprostać zobowiązaniom jakie już wtedy zaciągnęły. I wydawało się, że wszyscy to wiedzą z wyjątkiem zarządów największych banków europejskich. Twierdzenie, że zarządy tych banków nie wiedziały tego, co wiedzieli wszyscy byłoby niegrzeczne, więc ja nie ośmielam się takiego zarzutu wysuwać, ale jakoś to muszę sobie tłumaczyć i tłumaczę tak, że zarządy największych europejskich banków otrzymały od swoich rządów polecenie: pożyczajcie jak gdyby nigdy nic, my wiemy jaka jest sytuacja, w razie czego wybawimy was z kłopotów, zachowujcie się tak jakbyście tego nie zauważali. Jaka tu jest kalkulacja? Taka jaka objawiła się przy okazji bankructwa Grecji. Kiedy Grecja nie miała pieniędzy na wykupienie swoich obligacji z niemieckich banków to cała Unia Europejska się złożyła na to, żeby Grecji pieniądze na ten wykup dać, żeby niemieckie banki nie poniosły żadnej straty. A przy okazji pani Aniela Merkel powiedziała, że nie może być tak, że my tu Grecję wyciągamy z tarapatów, a nie mamy żadnego wpływu na to, co ona robi. Musimy mieć taki wpływ. Krótko mówiąc padła propozycja budowy IV Rzeszy metodami pokojowymi, które nie są tak kosztowne jak metody wojenne i nie obłożone takim ryzykiem jak metody wojenne. Hitlerowi udało się zjednoczyć Europę na bardzo krótko, ale jakim koszem… Cała Europa została skotłowana, całe narody znienawidziły Niemcy. Grecy niby tam się zżymają, kotłują, ale nie widzą innego wyjścia jak wcześniej czy później się poddać, zwłaszcza że żadnych drastycznych wyrzeczeń nikt się od nich nie domaga. Europejski Bank Centralny dodrukuje pieniędzy, cała Europa się na to zrzuci i można będzie żyć aż do śmierci, tak jak się żyje teraz.

  Kiedy zatem może się to Niemcom przestać opłacać? Czy może to być już przyszły rok kiedy to w Niemczech mają się odbyć wybory? Pani Merkel rozważy na przykład antyunijne nastroje w społeczeństwie i wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom wielu ludzi?

  Ja w niemieckim społeczeństwie nie obserwuję antyunijnych nastrojów. Myślę, że w Niemczech „dłużej klasztora niż przeora”. Tam jest bardzo duża ciągłość polityki zagranicznej i nawet jeśli pani Aniela Merkel przegra wybory to nowy kanclerz będzie tę politykę kontynuował. Dlatego że jest to obliczone na bardzo długi dystans.

  A jak na tle polityki niemieckiej jawi się polityka francuska? Czy jest między oboma państwami jakaś rywalizacja czy też wszyscy grają teraz w jednej drużynie?

  Francuzi muszą grać w jednej drużynie. Właśnie prezydent Hollande zaczyna spuszczać z tonu. Po wyborczej euforii zaczyna odzyskiwać poczucie rzeczywistości. Nic się nie zmieni, Francja nie ma innego wyjścia, jak jedynie galopować w niemieckim rydwanie.

  Rozmawiał Paweł Sztąberek
  Proszę przeczytać całość: http://prokapitalizm.pl/stanislaw-michalkiewicz-dla-prokapa-kryzys-w-str...

  Jakie będą losy Rzeczypospolitej II

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Po latach okazało się,

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  że to my = "oszołomy", mieliśmy rację:
  "Unijna integracja się zacieśnia… na naszych szyjach"
  http://www.trybunalscy.pl/node/5178

  O dodrukowywanie pieniędzy (c d)

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Tomasz Sommer: Unia w NAFTA - czyli a nie mówiłem

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Jak grom z jasnego nieba pojawiła się informacja o tym, że Unia Europejska dostała od Stanów Zjednoczonych propozycję przystąpienia do strefy wolnocłowej NAFTA. Ponoć sprawa jest już przesądzona, umowa zostanie podpisana, choć oczywiście pod inną nazwą, a stopniowe wprowadzanie jej w życie będzie trwało kilka lat.

  Dowcip polega na tym, że Polska, gdyby tylko decydenci nie byli skorumpowani przez UE, mogła być w strefie wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi już co najmniej 10 lat. Przypomnijmy, że taka propozycja została nam złożona na najwyższym szczeblu, a także publicznie jeszcze za czasów Georga Busha seniora i potwierdzona przez jego następcę Billa Clintona. Jako jedyne środowisko polityczne i jedyna gazeta staraliśmy się promować tę możliwość podczas „dyskusji” a w zasadzie propagandowego terroru jaki został rozpętany by zmusić Polaków do głosowania za przystąpieniem do UE.

  Ewidentnie wejście do NAFTA było wtedy dla Polski znacznie bardziej korzystne niż nasz udział w UE. Po pierwsze byłoby to wyróżnienie naszego kraju i z całą pewnością oznaczałoby pogłębienie amerykańskich gwarancji bezpieczeństwa. Po drugie jako pierwsi w Europie mielibyśmy okazję do wolnej wymiany z największą gospodarką świata, co z całą pewnością byłoby znacznie korzystniejsze niż poddanie się dyktatowi gospodarczemu Brukseli. Wreszcie udział w NAFTA nie wiązałby się z tymi szaleństwami bolszewizacji, które szeroką rzeką spływają do nas z UE. Nie byłoby zubożającej Polskę „polityki klimatycznej” i setek innych bzdur, które na zasadzie prawa powielaczowego przyjmują bezrefleksyjnie nasi posłowie bo „są do tego zobligowani”.
  Za: http://nczas.com/publicystyka/sommer-unia-w-nafta-czyli-a-nie-mowilem/

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.