Skip to main content

Apel o Pomoc w Zorganizowaniu Pobytu Polskich Dzieci z Białorusi

W lipcu 2008 r na Ziemię Piotrkowską przyjedzie grupa około 40-ciorga polskich dzieci z parafii Lachowicze na Białorusi. Wakacyjny odpoczynek, codzienne zajęcia i atrakcje organizuje ks. Marian Wiewiórowski z parafii w Gomulinie (gm. Wola Krzysztoporska).

Nie ma jednak miejsca, gdzie mógłby dzieci zakwaterować. Zwraca się zatem z prośbą o pomoc do mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym i Piotrkowa Trybunalskiego.

Jeżeli ktoś chciałby udzielić dzieciom (jednemu, kilkorgu) gościny bądź w jakikolwiek inny sposób dopomóc w zorganizowaniu i uatrakcyjnieniu ich pobytu podajemy nr telefonu do ks. Mariana Wiewiórowskiego z parafii w Gomulinie 0-44 615-34-11

Warto pamiętać, że na Białorusi polskie dzieci żyją w wielkiej biedzie, ponieważ one same i ich rodziny są prześladowane przez białoruskie władze za pochodzenie. Mają świadomie ograniczany dostęp do nauki języka polskiego, a ich rodzicom utrudnia się w każdy możliwy sposób znalezienie pracy. Władze białoruskie nie pozwalają też na przekazywanie paczek z Polski, w tym polskich książek i podręczników. Jedyną ostoją Polaków na Białorusi są parafie, jak m.in. ta z Lachowicz, której proboszcz ks. Stanisław Maleńki stara się wspomóc polskie dzieci i ich rodziny np. poprzez zorganizowanie letniego wypoczynku, który choć na chwilę pozwoli zapomnieć o prześladowaniach w miejscu zamieszkania.

Stowarzyszenie Ziemia Piotrkowska

8 maja 2008

Zapraszam

Zapraszam serdecznie w skromne progi Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego SPSK im. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.
Niedawno gościli u nas harcerze uczestniczący w Rajdzie Św. Jerzego, wcześniej goście Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej 'Nadzieja"...
Jeśli w ten sposób można pomóc Rodakom - jesteśmy.
Pozdrawiam i pochwalam inicjatorów akcji.
Dyr.szkoły Wiesława Olejnik

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.