Skip to main content

Poniedziałek TVP 1 - 20:25 "Sprawa Emila B."

portret użytkownika Admin
17.05.2010 20:25
17.05.2010 21:22
tvp_pl.png

To prawdopodobnie jedno z ostatnich niezależnych przedstawień teatru TVP 1. Jest to rekonstrukcja skrzętnie ukrywanej prawdziwej historii 17 letniego warszawskiego licealisty Emila Barchańskiego, zamordowanego przez SB ("ludzi honoru") w 1982 roku.
Emil wraz z kolegami w lutym 1982 roku podpalił pomnik Feliksa Edmundowicza, polskiego szlachcica -renegata w służbie bolszewików (zupełnie jak gen. Jaruzelski). Został aresztowany, był torturowany, a potem zamordowany. Sprawcy cieszą się dzisiaj wysokimi emeryturami i opływają w dobrodziejstwa prywatyzacji zafundowanej im przez "Konstruktywną Opozycję".

Historia Emila Barchańskiego nie bywa tematem matur, na maturach wbija się do głowy kolejnemu pokoleniu "pisarstwo" Hanny Krall. Ministerstwo Edukacji Narodowej ? Kto i jak kogo edukuje?

W ramach "szeptanki" - apeluje do Czytelników prawicy.net o informowanie potencjalnych, młodych widzów o poniedziałkowym spektaklu.

Remigiusz Włast-Matuszak

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Niby jak na maturze może

portret użytkownika Józef Wieczorek

Niby jak na maturze może być historia E.B. skoro
maturzystom serwuje sie dzieła historyczne w których nawet nie ma stanu wojennego !
http://blogjw.wordpress.com/2009/08/05/list-do-polskiej-akademii-umiejet...

I kto sobie to przyswoi może sobie wybrać indeks najstarszej polskiej uczelni!

Bardzo ważny spektakl

portret użytkownika witold k

Bardzo ważny spektakl. Mnie informuje o tym, że mam dalej pracować... co najmniej dwa razy puszczono mnie w ostatniej chwili... klika metrów przed zorganizowanym pałowaniem. (jestem pod stałą Ochroną... to inny temat) I jeszcze jedno, nie ludzie honoru a lata osiemdziesiąte... tak nam służyły.

witold k