Skip to main content

Dwie sprawy:

portret użytkownika Piotr M.

SPRAWA PIERWSZA:

Quote:

http://www.epiotrkow.pl/news/Nowa-spolka-miejska-coraz-drozsza,757
4 miliony złotych, zamiast pierwotnie planowanych 700 tysięcy, ma wyłożyć miasto na utworzenie nowej spółki wodno-kanalizacyjnej.

Wiceprezydent miasta Adam Karzewnik uważa, że są to pieniądze niezbędne na rozpoczęcie działalności. Podwyższona kwota ma pokryć zwrot nakładów inwestycyjnych poniesionych przez spółkę (400 tysięcy zł.) oraz wydatki związane z zakupem maszyn, narzędzi i samochodów oraz organizację, zawiązanie i wyposażenie nowej spółki.

- Pieniądze mają być zabezpieczone w budżecie miasta, a to czy 4 miliony zostaną przelane na konto nowej spółki wodno-kanalizacyjnej, zależeć będzie od tego, czy miasto otrzyma unijną dotację na budowę oczyszczalni - zapewnia wiceprezydent Karzewnik.

Czy ktoś może powiedzieć O CO CHODZI (oczywiście poza pieniędzmi... :) )? Cztery "bańki" to niezły grosz...

SPRAWA DRUGA:

Quote:

http://www.epiotrkow.pl/news/Plywalni-przy-Belzackiej-grozi-katastrofa-budowlana,746
(...)Do prokuratury 20-stego maja wpłynęło pisemne zawiadomienie o przestępstwie podpisane przez jednego z pracowników Osrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Zawiadomienie to dotyczy ewentualnego dopuszczenia się czynów zabronionych polegających na narażeniu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia przez osoby korzystające z basenu, jak również nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym - powiedział rzecznik piotrkowskiej prokuratury Witold Błaszczyk.(...)

O CO CHODZI (komuś nie podoba się szef(?) kierownik(?) ...(?) ???

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Odjechały pieniądze?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Witam! Najbardziej kuriozalny jest niepodpisany komentarz pod SPRAWA PIERWSZA (na www.epiotrkow/pl) :"Czyżby właśnie odjechały pieniądze na reorganizację komunikacji miejskiej". Sensowna reorganizacja to: SPRYWATYZOWANIE MZK, w wyniku jawnego przetargu, czyli sprzedaż. Po dokonaniu tej transakcji sprzedaży do budżetu miasta wpłyną pieniądze, więc forsa nie odjedzie lecz PRZYJEDZIE!!!!!! Na marginesie, dobry obyczaj nakazuje podpisywać się pod komentarzami.
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Prywatyzacja MZK .. w jakim stylu?

Kąsek taki jak MZK chciał prywatyzować bodajże któryś z prezydentów tego miasta.Jak? Oto jest pytanie. Czy to ma być prywatyzacja "po polsku"? Bo z takiej "prywatyzacji" to już się śmieje Demokratyczna Republika Burkine Faso.A czy ktoś się liczy ze zdaniem prywatnych przewoźników?
Ten temat dogłębnie poruszał Witold.

A jak to było w USA?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Od początku istnienia USA prywatyzacja n.p. gruntów państwowych następowała w sposób, delikatnie pisząc, daleki od norm etycznych obowiązujących w Demokratycznej Republice Burkine Faso. Ale prywatyzacja się tam jednak dokonała. Per saldo, teraz w USA żyje się chyba wszystkim ludziom nieźle, skora Kubańczycy ryzykują życiem, rzucając się między krwiożercze rekiny aby dopłynąć do USA!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Panie Piotrze , czy zńów będziemy wracać do tematów liberalizmu

Od początku istnienia może nie USA , ale zaczątków tego państwa prywatyzacja gruntów nie państwowych sic! indiańskich zaczynała się od wódy i sprzedaży długich , dymiących kijów.Co z resztą handel z białym człowiekiem Indianów zakończył się ich smutnym zamknięciem w rezerwatach.Czy można sobie wyobrazić większą ekspansję człowieka rasy białej , który miał i ma do tej pory największy bodajże wpływ na rozwój cywilizacji. Odpowiedź brzmi przekornie nie! Dlaczego?
Ano dlatego ,że jak by nie czytając książek historycznych sic! o podbojach np. Pizarra to rasa biała wyniszczyła cywilizację od nich bardziej rozwiniętą i kulturowo i społecznie bardziej zorganizowaną.Poczynię może bardzo kontrowersyjny wpis.Podpierając się Chińską Republiką Demokratyczno-Ludową w której jak do tej pory niezaprzeczalnie istnieje ustrój KOMUNISTYCZNY, istnieje jak najbardziej rozwinięta gospodarka liberalna. Pytanie , kto z tego przywileju korzysta? Bossowie komunistycznej partii Chin. To samo dzieje się w państwach o rodowodzie postkomunistycznym.
Zeby wszystkiemu było na przekór. W niektórych rezerwatach Indian Północnych właśnie w USA istnieje autonomia tzw.ziemi rezerwatu , gdzie niektóre plemiona indiańskie otwierają takie przybytki , jak kasyna gry , burdele i domy uciech wszelakich , gdzie tłumnie przybywają Amerykanie zostawiający swoje ciężko zarobione dolary,z których to dochodów Indianie nie odprowadzają żadnych podatków do skarbu USA, natomiast górkę finansową lokują w swoich rdzennych ludzi tak, że trzy pokolenia naprzód mają np. zapewnioną edukację w najlepszych amerykańskich szkołach.Jest wsród indiańskiej społeczności wprowadzony swoisty kodeks postępowania, którego pierwszym punktem jest zapis , wystrzegaj się alkoholu i białego człowieka.Nie będę już wspominał o jakiś amerykańskich gruntach państwowych , bo to jest jakieś totalne nieporozumiemie , tym bardziej o prywatyzacji tego co nigdy nie było państwowe. Wydaje mi się ,że z kimś czytamy w ogóle inne książki.
Ps. Jeśli w USA wszystkim ludziom żyje się nieźle proponuję przejść Rzeczpospolitej pod jurysdykcję USA, wtedy wszyscy Polacy będą szczęśliwi. Jak się nie mylę pod taką jurysdykcję podlega Puerto Rico.
Tzw. kumulacja pierwotna też jest daleka od norm etycznych.Więc kradnijmy wszyscy ile wlezie.Będzie lepiej

Indianie przegrali wojnę!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. PRIMO! Ja oczywiście czerpię wiedzę z imperialistycznych podręczników. A tam jak wiadomo: łgarstwo kłamstwem pogania! Tam wyczytałem, że Indianie przegrali wojny z niepokonaną armią amerykańską. Zwycięzca brał wszystko (w tym ziemię),a przegranemu zostawił ochłapy czyli rezerwaty.
Armia nie zajmowała się dzieleniem zdobycznej ziemi między osadników, wyręczyli ją w tym amerykańscy urzędnicy państwowi.
SECUNDO! Nikt mi nie wmówi, że prywatyzacja na drodze jawnego przetargu nie jest uczciwa. Draństwem będzie natomiast "przeputanie" pieniędzy pochodzących z prywatyzacji MZK, ale przecież tak być nie musi.
Tertio! w Ameryce wszystko jest tańsze niż w Polsce, taka benzyna n.p. kosztuje po wielu podwyżkach poniżej 2 zł. Amerykański żul jest zamożniejszy niż nie jeden polski przedstawiciel klasy średniej (niestety socjalizm w Ameryce coraz bardziej się zadamawia)! Powtarzam po raz n-ty: kapitalizm jest najbardziej uczciwym ustrojem na świecie. Z chińskiego kapitalizmu najwięcej korzystają ci mieszkańcy Państwa Srodka, którzy 15 lat temu głodowali! Modlę się o kapitalizm dla Piotrkowa Trybunalskiego. Boże oświeć włodarzy mojego miasta!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

jednak...kapitalizm

a nie liberalizm. I tu muszę Panu przyznać rację.Kapitalizm ponad wszystko. a nawiasem mówiąc , w Ameryce wszystko będzie tańsze ze względu na tanie paliwo, a dlaczego w Ameryce jest tanie paliwo, bo to światowy policjant nie tylko Bliskiego Wschodu.Przecież nikt nie wierzy w to ,że Bush chciał zaprowadzić w Iraku demokrację jakże obcą tym narodom. W Iraku są tak niskie złoża ropy ,że wystarczy w ziemię wsadzić patyk i już tryska. Inna sprawa że zbój Husajn znacjonalizował przemysł naftowy , gdzie ogromny wpływ posiadał kapitał amerykański. Dlatego była tak potrzebna interwencja w zaprowadzeniu "demokracji" w Iraku. No i jeszcze korporacjonizm militarny , który na tej wojnie zarobił wg nieoficjalnych obliczeń ok 400 mld dolarów.
Ps. Indianie nie przegrywali wojen oni tę ziemię oddawali za wódę i długie , grzmiące kije , a niekiedy za lusterka.Niestety świat jest tak dziwnie skonstruowany ,że słowo "dobrobyt" jest słowem relatywistycznie pojmowanym. Ostatnio słyszałem ,że "dobrobyt" to wyspanie się na przypiecku i napicie się gęstęgo barszczu z kartoszkami.Czy to też nie może być "dobrobytem", zamiast męczyć się np. w internecie?
Prywatyzacja MZK, jak najbardziej, tylko proszę Bozię ,żeby nie wyglądała tak jak prywatyzacja większości piotrkowskich zakładów.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.