Skip to main content

Czas na zmiany

herbPT.svg.png

Szanowni Państwo

Do tej pory nie angażowałam się w politykę, choć się nią interesowałam. W swojej pracy zawodowej na stanowisku dyrektora szkoły stykałam się z politykami, z których większość była dla mnie antywzorem. Chciałabym walczyć z korupcją i kumoterstwem, tworzeniem układów i grup interesów.

Nazywam się Danuta Kudyba i kandyduję w wyborach samorządowych 2010 w okręgu I z listy nr 5 (PiS) pozycja 4.
Jestem nauczycielką języka polskiego i WOS-u. Pracowałam w Szkole Podstawowej nr 16, III LO, I LO, LM. Przez długie lata byłam dyrektorem IV LO. Jestem człowiekiem aktywnym – członkiem zarządu Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, Stowarzyszenia Współpracy Interkulturowej „Gałązka Oliwna”.
Wdowa, matka dwóch dorosłych córek.
BEZPARTYJNA, popierana przez PiS.
Przedsiębiorcza, aktywna, kompetentna.

Oświata, Kultura, Praca dla młodych piotrkowian – to dziedziny mi najbliższe. Pielęgnowanie dziedzictwa narodowego i lokalnego chcę łączyć z troską o młode pokolenie i przyszłość naszego miasta. Pragnę wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę, energię i konsekwencję w dążeniu do celu, aby skutecznie realizować wszystkie inicjatywy służące dobru ogólnemu. Łączę idealnie tradycję, wartości narodowe i etyczne propagowane i postulowane przez prawicę i PiS oraz bezstronność, swobodę działania i obiektywizm typowe dla kandydata bezpartyjnego. Właśnie bezpartyjność to gwarancja zaangażowania w sprawy wszystkich mieszkańców naszego miasta – Piotrkowa Trybunalskiego.

Mam duże doświadczenie w zarządzaniu i organizacji pracy. Stworzyłam od podstaw IV LO w Piotrkowie Trybunalskim (pozyskałam budynek dla szkoły, wyposażyłam w sprzęt i pomoce naukowe, zdobyłam fundusze od MEN na remont budynku). Ze szkoły „bezdomnej”, jak o nas pisano, staliśmy się szkołą, w której obecnie uczy się około 400 licealistów.
Chciałabym pomagać mieszkańcom naszego miasta, a szczególnie młodym ludziom odnaleźć swoje miejsce na lokalnym rynku pracy. W tym celu będę popierać przedsiębiorczość i wszelkie działania na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy na terenie Naszej Gminy.

Będę stała na straży zasad:
1. Stawiania dobra wspólnego nad własnym, gdyż dom zawsze powinien ustępować krajowi.
2. Prawo jedno i jednakowe dla wszystkich, bowiem nie ma „równych” i „równiejszych”
3. Demokracja – narzędziem rozwoju a nie kombinacji, bowiem demokracja wynika z przeświadczenia, że w zwykłych ludziach tkwią niezwykłe możliwości.
4. Zarządzanie w mieście ma być realne i przejrzyste, skierowane na człowieka – szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.
5. Godność człowieka najwyższym dobrem, ponieważ godność człowieka polega na tym, żeby działać rozsądnie i decydować samemu

Chciałabym, aby takie słowa, jak: UCZCIWOŚĆ, PRZYZWOITOŚĆ i SZLACHETNOŚĆ nie były tylko nazwami pustymi. Zachęcam do udziału w wyborach. Czas na zmiany.

Z wyrazami szacunku

Danuta Kudyba

13 listopada 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak