Skip to main content

Męczeństwo Polaka w Tunezji

Marek.Rybińskie.kai.jpeg

Ojciec Marek Rybiński SDB, polski misjonarz w Tunezji, został zamordowany. Miał 34 lata. Władze tunezyjskie („zważywszy na formę morderstwa”) zakładają, że sprawcami byli terroryści. Zaapelowały do wszystkich przywódców duchownych i społecznych o potępienie zbrodni.

Ambasador RP w Tunisie, Krzysztof Olendzki, mówił o wcześniejszych pogróżkach wobec polskich misjonarzy oraz (również ze względu na formę morderstwa) o przypuszczalnych motywach religijnych. Mimo to przedstawiciele naszego MSZ twierdzą, że „był to przypadek indywidualny o charakterze kryminalnym”. Nie można z góry przesądzać motywów i charakteru zbrodni – ale przede wszystkim nie można jej banalizować.

Musimy jako państwo wystąpić jak najszybciej do władz tunezyjskich o udział w toczącym się śledztwie. Obecne władze Rzeczypospolitej stają po raz kolejny przed egzaminem zdolności do obrony Polaków. Zresztą nie tylko władze, również opozycja. Bo ta w państwie jest po to, by pilnować czy rząd wypełnia swoje obowiązki i reagować gdy tego nie robi.

Marek Jurek

19 lutego 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Ojciec Marek Rybiński SDB

portret użytkownika witold k

Ojciec Marek Rybiński SDB, w przeciwieństwie do Lecha Kaczyńskiego nie był konkurentem do polskiego tortu. Tutaj reakcja, władz polskich powinna być, jak wykazuje Autor, zdecydowana.

Jestem dumny, że tu jestem! Artykuł ks. Marka Rybińskiego SDB dla portalu wiara.pl

witold k

W sprawie męczeńskiej śmierci Ojca Marka Rybińskiego SDB

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej po męczeńskiej śmierci Ojca
Marka Rybińskiego SDB

W Tunezji został zamordowany polski misjonarz, ojciec Marek Rybiński SDB. Według władz tunezyjskich sposób zadania mu śmierci wskazuje na terrorystyczny charakter zbrodni.

Prawica Rzeczypospolitej apeluje o jak najszybsze włączenie się polskiej prokuratury do śledztwa w sprawie śmierci Ojca Rybińskiego, a do rządu i polskiej dyplomacji o podjęcie działań, które to umożliwią.

Apelujemy o osobiste zaangażowanie w tę sprawę premiera i ministra spraw zagranicznych.

Z ogromną dezaprobatą przyjmujemy brak oficjalnego komunikatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w tej sprawie.

(-) Marek Jurek

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.