Skip to main content

„Pamięć” w krużgankach Klasztoru O.O. Bernardynów

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Dziś 9 kwietnia 2011 (sobota) uroczyście otwarto Wystawę pt. "Pamięć". Otwarcie Wystawy jest pierwszym punkiem piotrkowskiego wspominania "smoleńskiej tragedii" - katastrofy prezydenckiego samolotu. Uroczystość skromna w formie, bogata w przekazie. Najpewniej, ze względu na ważne obowiązki, nie pojawił się Prezydent miasta. Poprosiłem aby obecny na otwarciu radny Piotr Masiarek zabrał głos w imieniu władz samorządowych. Rady jednak podziękował we własnym imieniu.

W tej sytuacji jako najwyższy rangą samorządowiec (obecny na uroczystości) składam podziękowanie.

Przewielebny ojcze gwardianie, członkowie Klubu Gazety Polskiej, wolontariusze, zebrani tu mieszkańcy naszego ukochanego miasta, Piotrkowa Trybunalskiego. My samorządowcy: prezydent, radni, urzędnicy, mamy świadomość tego, że jesteśmy waszymi pracownikami. To Wy podatnicy wypłacacie nam pensje. Naszym obowiązkiem jest być tam gdzie dzieje się coś ważnego. Otwarcie tej Wystawy jest ważnym wydarzeniem.

Dziękujemy ojcom Bernardynom za całoroczną pracę, modlitwę. Dziękujemy za comiesięczną Mszę świętą i codzienny Apel Maryjny, sprawowane za ofiary katastrofy i ich rodziny. Nasza Ojczyzna i nasze Miasto ich przyszłość... jest w dobrych "rękach". Wystawa jest dowodem na obywatelską aktywność Piotrkowian. Jesteśmy dumni, że możemy służyć ludziom, którzy znajdują czas na sprawy: społeczne, publiczne, polityczne.

Dziękujemy

radny I i II kadencji RM Piotrkowa Trybunalskiego,
członek Zarządu Miasta w I kadencji RM

Witold Kowalczyk

9 kwietnia 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak