Skip to main content

Pozytywnie zakręceni - V.

portret użytkownika Robert Szala

Nawiązując do zamieszczonego na stronie Trybunalskich ,poprzedniego mojego artykułu Pozytywnie Zakręceni III z 2007 roku o naszej Grupie Eksploracyjno – Kolekcjonerskiej i naszej przygodzie oraz odkryciu w okolicach Wolborza bardzo starego grobu z czasów ok. II wieku , napisałem wtedy że będzie dalszy ciąg badań archeologicznych w tym miejscu. Pragnę poinformować iż w tym roku przez kilka miesięcy były prowadzone badania archeologiczne tamtego terenu pod nadzorem Muzeum Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, które przyniosły piękne znaleziska w postaci następnych grobów z tamtego okresu ( poniżej zamieszczam fotografie z terenu badań arch.).

Ponieważ dusza poszukiwacza czy jakby to powiedzieć bardziej tajemniczo : eksploratora, jest zawsze niespokojna ( w dni wolne od pracy w domu nie posiedzi ! ) to również i w tym roku mieliśmy kilka wycieczek w teren a niedawno we wrześniu braliśmy udział wraz z ekipą TVP3 Lublin i redaktorem Adamem Sikorskim Pozytywnie zakręceni I i Pozytywnie zakręceni II nagrywającym cykliczne programy pt. ,,Było nie minęło”, w penetracji terenu dawnego lotniska polowego z 1939 roku w Kucinach pod Łodzią oraz w przeszukaniu terenu miejsca upadku we wrześniu 1939 roku samolotu bombowego P37 Łoś, który spadł w miejscowości Ślądkowice . (Był reportaż w TVP3 –sobota 20IX.2008 g.11.00 ) Minęło wiele lat od tamtych czasów, miejscowa ludność i różni kolekcjonerzy zebrali co się dało z tego terenu , jednak i nam udało się też coś tam ciekawego ,,wyrwać” z ziemi i te znalezione elementy uzbrojenia i części samolotów będą wystawione w Sali tradycji wojskowej jednostki lotniczej w Łasku .

Na zamieszczonych poniżej fotografiach widać też ekipę TVP3 Lublin przy pracy oraz kolegów eksploratorów z Krakowa i pilota PLL Lot Wojciecha Tomaszewskiego z synem, którzy razem z nami w tym uczestniczyli ).

Pozdrawiam serdecznie.
Robert Szala

Piotrków Trybunalski 05.X.2008

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak