Skip to main content

Dlaczego wicemarszałek Nowicka powinna zostać odwołana?

Wanda-Nowicka--wysokie.obcasy.jpg

Wniosek Solidarnej Polski zasługuje na uznanie i właśnie solidarność. Media powtarzają, że złożony został w reakcji na ujawnienie wsparcia ze strony firm produkujących antykoncepcję dla fundacji Wandy Nowickiej. „Eksperci” komentując doniesienia medialne mówią o „pomieszaniu porządków”. Tymczasem z ujawnionego przez „Gościa Niedzielnego” uzasadnienia wyroku w sprawie Nowicka vs. Najfeld dowiedzieć się można, że Wanda Nowicka współpracuje z międzynarodową organizacją stawiającą sobie za cel walkę o dostępność do „bezpiecznej aborcji” oraz zajmującej się produkcją i dystrybucją przyrządów przeznaczonych do wykonywania „zabiegów przerywania ciąży”.

Jak widać więc chodzi nie o „antykoncepcję”, ale o organizację podważającą prawo do życia dziecka poczętego, normę prawną potwierdzoną przez co najmniej pięć polskich ustaw (w tym trzy kodeksy). Sejm RP uchwalił przed ośmioma laty (w okresie rządów lewicy!) uchwałę stwierdzającą, że „polskie prawodawstwo w zakresie moralnego ładu życia społecznego, [w tym] ochrony życia nie podlega żadnym ograniczeniom w drodze regulacji międzynarodowych”. Czy ochrona tych zasad prawnych (a także instytucji naszego państwa) przed wspieraniem z zagranicy działalności wywrotowej to „pomieszanie porządków”? Rzeczpospolita uznaje prawo ludzi, którzy nie zgadzają się z jej prawem do prezentacji własnych poglądów i udziału w procesie demokratycznym.

Ale z prawa do prezentacji skrajnych poglądów i do ich reprezentacji społecznej nie wynika jeszcze prawo do reprezentacji Rzeczypospolitej. I w obronie szacunku dla praw Rzeczypospolitej sformułowany został wniosek Solidarnej Polski. Zrobili od razu to, co PiS powinien był w takich sytuacjach robić zawsze. I czego z reguły robić nie chciał.

Marek Jurek: http://blog.marekjurek.pl/

16 listopada 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

No...

portret użytkownika witold k

pani Wanda, jak z resztą wszystkie współczesne córy Klary Zetkin, nie doceniają dobra jakie uzyskały rodząc się i mieszkając w kulturze zachodu. Spełniają toksyczną rolę. Ale jest jeszcze inny problem. Ignorancji reszty... To posłowie nie wiedzieli co to za bizneswomen mają przed sobą... "kupa dziada" jak mawiali.

Przede wszystkim. A no to nie zwracamy uwagi. Dyżurni lokalni (polscy) lewacy to katolicy. są ochrzczeni, byli u komunii, mają sakramentalne śluby, wołają księdza na pochówek... Mówi wam to coś...

witold k

Odwołać natychmiast

Przecież ta istotka została wybrana na v-ce Marszałka polskiego Sejmu w II głosowaniu - na polecenie urzędującego premiera. To właśnie on zobligował platformerską grupę do głosowania na to coś. Hańba! A tak na marginesie: "Solidarna Polska" to już partia czy karta przetargowa w wyścigu do władzy?
Monika

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.