Skip to main content

W obronie Antoniego Macierewicza

portret użytkownika PIS
A. Macierewicz

Z przykrością przyjęliśmy informację o próbach pozbawienia - posła na Sejm Antoniego Macierewicza - immunitetu poselskiego. Wiadomość jest dla nas tym istotniejsza, iż to wyborcy Okręgu Piotrkowskiego powierzyli Antoniemu Macierewiczowi mandat poselski, niespotykaną dotąd ilością: czterdziestu dwóch tysięcy głosów.

Niewielu jest tak zasłużonych dla naszej Ojczyzny Polaków jak Antoni Macierewicz. Pionier opozycji demokratycznej, współorganizator Komitetu Obrony Robotników, w którym zajmował się przede wszystkim pomocą rodzinom prześladowanych Polaków. Internowany podczas stanu wojennego, uciekł z więzienia i ukrywał się przed władzami komunistycznymi aż do 1984 r. Po 1989 r. współorganizował Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe. Był Ministrem Spraw Wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego. Wtedy pierwszy raz podjął trudną walkę z obcą agenturą wpływu, która odgrywała dużą rolę w polskiej polityce i mediach. Po raz kolejny podjął się tego zadania w 2006 r., kiedy jako Wiceminister Obrony Narodowej badał powiązania Wojskowych Służb Informacyjnych z ekspozyturami obcych wywiadów.

W 2010 r. stanął przed najtrudniejszym - jak się okazało - zadaniem wyjaśnienia okoliczności tragedii smoleńskiej. Jego niezłomna walka o Prawdę, a co za tym idzie suwerenność i godność państwa polskiego sprawiła, że wielokrotnie był celem bezpardonowych ataków. Tak stało się również teraz. Dlatego, mając na względzie ogromne zasługi Antoniego Macierewicza dla Niepodległej i Solidarnej Rzeczpospolitej, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec prób dezawuowania jego walki i odebrania mu immunitetu, który otrzymał z woli piotrkowskich wyborców.

Zarząd Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie Trybunalskim
oraz Radni PiS Miasta i Powiatu Piotrkowa Trybunalskiego

Piotrków Trybunalski dn. 05.01.12

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Drobna uwaga

portret użytkownika witold k

Opozycja demokratyczna to słowo (powstałe w gabinecie Kiszczaka) klucz do rozprawienia się z opozycją, która nie gwarantowała pokornego ułożenia się w nowym rozdaniu. Ekstrema solidarnościowa to Ci, którzy mieli podlegać politycznemu permanentnemu niszczeniu. Pojęcie Opozycja Demokratyczna weszło pod strzechy i jest problem. Będzie funkcjonowało i różni będą po nie sięgać... w kolejnych rozdaniach. To tak przy okazji.

Antoni Macierewicz to niesamowita postać polskiej sceny politycznej. Ważna. Sprawy, które podejmuje realizuje z pełnym poświęceniem – nie markuje. Pozbywanie się – trudne pozbywanie się - spuścizny ubecko-biznesowej, ja nazywam wsi-owych chłopaków, jest tak trudne ze względu na tychże demokratycznych opozycjonistów. Czy immunitet odbiorą i przy użyciu sądów zemszczą się czy też nie odbiorą to mniej ważne. Ważne poparcie dla Polityka i merytoryczne ujawnianie para mafii, jaką nam urządzili - pewnie idzie oto, że kilku nie ma szwindli na karku i żąda satysfakcji. Wcześniej lub później sprawa musi być wyjaśniona. Lepiej kilku przeprosić niż całość zamieść pod dywan. A to, że żądają głowy polityka to okazja do odkrycia spraw. Korupcja nas zjada, jest w naszym krwiobiegu i to dlatego wsi-owe chłopaki mają taki tupet.

W tej sprawie, para samorządowego opróżniania rondelka, pisowcy radni nic nie mówią, nic nie robią. Upss mówią... przecież wszystko jest w porządku – polityka taka jest.... Jak mogą pomóc na wyższym szczeblu?? No... Listem, czym jeszcze...

Ciągle mamy szansę na zbudowanie dużego zaplecza wokół Posła. Jednak, aby było to możliwe, potrzebne są zasadnicze zmiany. Współpracownicy, wyborcy pana Posła też nie mogą markować. Trzeba maksymalnie rozbudować zaplecze posła w naszym mieście. Wcześniej: poseł musi otworzyć przestronne biuro – interaktywne: czynne

witold k

Wczoraj na Mszy św. - za

portret użytkownika Monika B

Wczoraj na Mszy św. - za ofiary smoleńskie - u oo.Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim, modliliśmy się również w intencji posła Macierewicza słowami: "aby Maryja - Matka Prześladowanych osłaniała go przed nikczemnością prześladowców".

Ludzie, którzy rozumieją czym jest demokratyczne państwo, czym jest PRAWDA o którą całe dorosłe życie walczył nasz poseł i czym jest niepodległość Ojczyzny, nie mogą wyjść ze zdumienia, że ta Polska o której zawsze marzył Macierewicz jest Polską, która go prześladuje. Co zrobiono z naszą Ojczyzną? Kto naprawdę rządzi naszym krajem, skoro człowiek o prawicowych poglądach a już na pewno zwolennik PiS jest prześladowany, ośmieszany przez media, opluwany i kompromitowany? Dlaczego tego charyzmatycznego i do bólu walczącego o PRAWDĘ posła, nękają byli agenci WSI i rządzący pod ich wpływami ludzie? Cóż to za demokracja, jeśli człowiek we własnym kraju nie może mieć swoich poglądów innych niż rządzący krajem? Co to za kraj w którym samobójstwa, zabójstwa, defraudacje, afery są codziennością życia?

Nie mogę zapomnieć jak taka "siusiu - majtka", która jest niby dziennikarką, z wielką dumą i satysfakcją mówiła do telewidzów: "Macierewiczowi grozi 8 lat więzienia!". Pytam cię dziewczyno, za co? Za to, że zlikwidował agentów z WSI, pracujących na rzecz obcych służb? Za to, że z determinacją dąży do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej? Za to, że walczy aby Polska nie była pośmiewiskiem i "papugą narodów"? Za to, że pragnie by o Polsce i Polakach mówiono tylko dobrze? Za to, że w tamtych czasach siedział w więzieniu, abyśmy byli wolni?

Dość już tego zła! Bądźmy jednością i rozumem silni!

MB

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.