Skip to main content

PO walczy z chrześcijaństwem i Kościołem!

portret użytkownika Admin
Pustkowiak.jpg

Od momentu swego powstania Platforma Obywatelska uważana była za partię prawicową. Syndykaty medialne w Polsce wykreowały nawet wykreowały w tym czasie sztucznie wizję koalicji z jedyną w tej chwili w Polsce prawicową partią PiS.

Wywoływało to zachwyt niektórych ludzi Kościoła w Polsce szczególnie tych którzy zagubili się w odmętach kryzysu wiary po II Soborze Watykańskim. Zachwyt ten polegał na tym że nie widziano innego koalicjanta dla PiS jak tylko PO. Jeden z arcybiskupów (dziś emerytowany) określił taką wizję w 2005 r. jako „kontynuację tradycji posierpniowej”.

Powszechnie tradycja posierpniowa kojarzy się z 1000-letnią historią Polski związaną z chrześcijaństwem, przywiązaniem do Kościoła, Papiestwa i kultem Maryi Królowej Polski. Tym czasem rok rządów Platformy Obywatelskiej pokazuje zupełnie co innego. PO i jej liderzy mienią się liberałami, a podobno liberałowie nie mają „wrogiego stosunku do Kościoła”. No chyba że ci liberałowie to nie liberałowie tylko antychrześcijańscy socjaliści na wzór Callesa z Meksyku (lata dwudzieste XXw.) czy Zapatery z Hiszpanii.

Ale może wróćmy do meritum tezy postawionej w tytule. Od chwili zdobycia władzy PO rozpoczęła wojnę z Radiem Maryja, dziełami przy nim wyrosłymi, ojcem dyrektorem, a tym samym z Kościołem w Polsce, gdyż Kościół w Polsce 3 maja 2006 r. nadał statuty i radę programową RM czyli tym samym ogłosił światu że Radio Maryja jest w służbie Kościoła rzymsko-katolickiego. Już w samej kampanii przedwyborczej pokazano spot w którym dano do zrozumienia że PO będzie zwalczać „uprzywilejowanych”, pokazując mówiącego to D. Tuska i o. Tadeusza Rydzyka jako rzekomo uprzywilejowanego.

Przyznam że retoryka tej wypowiedzi i samego spotu przypomina okres stalinowski i czas walki z Kościołem za Gomułki. Później łamiąc prawo rząd PO złamał bezprawnie umowę o dotacji do geotermii która ma zasilać akademiki WSKSiM. Oczywiście ten fakt też jest w stylu stalinowskiej walki z Kościołem. Mimo że zostało złamane prawo to ktoś mógłby powiedzieć że liberałowie stawiają na oddolną inicjatywę bez dotacji państwowej, ale i tę inicjatywę też stłamszono gdy MSW zabroniło ogłoszenia zbiórki publicznej na toruńską geotermię.

Ktoś mógłby zapytać czy tacy są liberałowie? Odpowiedź brzmi właśnie tacy są liberałowie: łamią prawo i niszczą oddolną inicjatywę! I zwalczają przy tym dobre inicjatywy kościelne i katolickie jak przystało na antychrześcijańskie ideologie totalitarne wojującego ateizmu. Widzimy tu przy tym całkowitą i bezpardonową walkę z katolicyzmem, zabranianie budowania katolikom dobra , podobne szykany spotkały Kościół np. za Gomułki : przypadek Nowej Huty, czy też szykany wobec inicjatyw abp. I. Tokarczuka. Nihil novi- nic nowego w walce z Kościołem i religią.

Ale przypadek toruńskiej geotermii to nie tylko jeden przypadek walki z Kościołem w wydaniu Platformy Obywatelskiej. Znane są skandaliczne wyskoki posła Palikota, który w wulgarny sposób w mediach wyraża się o katolickim duchownym Ojcu Rydzyku. Wcześniej podjął on inicjatywę żeby nie karać tych którzy się dopuszczą profanacji przybytków kultu religijnego w „imię wolności”!

Ale o jaką wolność tu chodzi? Czy tą dla liberałów i innych bezbożników? Postępowanie posła Palikota z PO przypomina do złudzenia działalność band bolszewickich w czasach rewolucji po 1917 r. które napadały tu i ówdzie rabując i zabijając np. na terenach przygranicznych z Polską, mimo że rząd bolszewicki nie utożsamiał się z nimi to jednak tolerował. No cóż i bolszewizm, i liberalizm to nurty destrukcji rewolucyjnej… A może bolszewizm i liberalizm to to samo?

W dniu 17 października br. Posłowie Sejm zdominowany przez lewicę i PO (sami swoi) sprzeciwił się uczynienia święta Trzech Króli (6.I.) dniem wolnym od pracy. Mało tego władze PO zapowiedziały ukaranie tych swoich posłów którzy głosowali inaczej. Jak z tego widzimy w PO jest zła wola… PO cofa Polskę do czasów prześladowania Kościoła i wiary oraz ograniczania Jego działalności z komunistycznych czasów stalinowskich i Gomułki!

I tym samym PO jest formacją wojującego ateizmu! Ponadto działalność rządu zdominowanego przez Platformę Obywatelską wpisuje się w globalny obraz walki z chrześcijaństwem i Kościołem Katolickim na świecie po śmierci Jana Pawła II. W Wietnamie i Chinach komuniści zwalczają chrześcijaństwo, w Indiach skrajni hinduiści, w Hiszpanii socjaliści Zapatery, a w Polsce Platforma Obywatelska. Nie można być jednocześnie chrześcijaninem i zwolennikiem-wyborcą PO bo nie można dwom panom służyć… jak mówi Ewangelia!

Grzegorz Pustkowiak www.prawica.net

22 października 2008

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

tiaaa

Tiaaa. Żywimy się też, o czym jeszcze pewnie nie wszyscy wiedzą, krwią niemowląt. Dodajemy ją do rytualnych placków. Palce lizać.......
Paweł Ciszewski

Nie wierze

portret użytkownika witold k

wkażden bądź razie Paweł niemowląt nie jada. Coś jednak jest na rzeczy. Niemowląt to oni nie jedzą ale i nie pozwolą na np. geotermię a to duża dla Polski szansa. PO, już pisałem, to spadkobiercy; KKK, komandosów, KOR, ROAD, UW

witold k

Pozostał tylko PiS!

Pozostał tylko PiS!

Prawo i Sprawiedliwość jest obecnie najsilniejszą partią na prawicy. To jeden z wielu argumentów by swe wysiłki jednoczyć wokół tego projektu politycznego.

Uprzejmie informuję...

portret użytkownika Admin

uprzejmie przypominam o regulaminie. Portal trybunalscy.pl jest propozycją dla lokalnej prawicy najszerzej rozumianej. Nie jest organem jakiekolwiek politycznej czy innej grupy. Jest platformą podglądów i współpracy zarejestrowanych użytkowników. Zwracam tu uwagę, że siła partii PIS do państwowa dotacja... Trzeba jeszcze merytorycznej siły jej zwolenników.

Admin

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.