Skip to main content

Czego nie zrobił piotrkowski Samorząd

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Samorząd, który raczy nazywać się prawicowym. Przypomnę. Solidarnościowa (zróżnicowana) ekipa dominowała w odrodzonym Samorządzie do 1993 roku. W tym 1993 roku medialnie pachniało powrotem postkomunistów do polityki i do Samorządu. Oryginalnym przykładem na naszym podwórku jest „mord” dokonany na śp. radnym Kazimierzu Maciołku (Kazimierz był obciachowy - bo... naprawdę chciał zmienić świat; szkolić pracowników, nie markować, nie trwać na stołku). To efekt strachu przed kolegami z byłej PZPR, którzy nie załapali się z Solidarnością, a którzy zawsze byli blisko... (towarzysko i rodzinnie) i wracali na poprzednie stołki.

W 1994 roku do piotrkowskiego Samorządu przychodzi ekipa, którą później nazwę „maniutkomanią”, a następnie PROM-em. Maniutkomanii nie znalazłeś w solidarnościowym podziemiu. Wyszli jak (…) po czerwcu 1989r. Ja w 1994 roku na namolne prośby koleżanki mamy młodego Krzysia, który bardzo chciał być radnym spowodowałem wpisanie na listę kandydatów do RM tegoż młodego Krzysia.

W międzyczasie, niepostrzeżenie zapanował obyczaj drobnego postpeerelowskiego cwaniactwa. Nim się spostrzegliśmy powróciła wszechobecna wola sekretarza, który wszystko może, a za nic nie odpowiada. Jak za PRL-u epatują nas nazwiskiem, pod nazwisko podpięta jest aureola władzy i upadku. Tu przypomnę. Przez cały PRL i III RP do funkcji państwowych, a poprzez to lokalnych, dopuszczani są bardzo przeciętni. Ustawodawca zatroszczył się na wzór PRL o to, aby na dole nie brużdżono. Kompetencje radnego to podnoszenie ręki w głosowaniu za projektem wskazanym od góry i to niekoniecznie. Ważne decyzje i tak wchodzą z mocy prawa wyższej rangi.

Oto dowód na to, że obecny prezydent miasta - to dziecię peerelu. Konkurenci do lokalnego tortu wymalowali baner fałszujący ustrojowe kompetencje fizycznego człowieka na urzędzie. Podali, ile zarabia Krzysztof Chojniak i dopisali w/w działania, podjęte z tytułu pełnionej funkcji. Ten nie wyjaśnił manipulacji. Posłał policję municypialną na wożącego baner. Oryginalny przykład komunistycznego watażki. Nie można mieć wątpliwości. A jeśli no to...

Czego nie zrobił piotrkowski Samorząd.

 • Nie rozdzielił funkcji uchwałodawczej od wykonawczej. Zniszczył i podporządkował Radę Miejską. Tu uwaga. Jak za komuny - mamy radnych od 10, 15 i więcej lat, którzy nigdy nie podjęli obowiązków radnego. Nie zgłosili ani jednego projektu, nie wprowadzili go w życie. Nie wystąpili w żadnej ważnej oryginalniej sprawie.
 • Nie domaga się, poprzez lokalnych parlamentarzystów, dostosowywania prawa pod potrzeby ambicji lokalnych wspólnot. Np. nowa ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę.
 • Na nowo skomunizowali życie kulturalne, publiczne, obywatelskie. MOK, OSiR nie jest formą dyspozycyjną wobec mieszkańców bazą: materialną, lokalową, techniczną, merytoryczną. Jest zakładem pracy chronionej konkurencyjnej do obywateli. Nie zrobiono aplikacji na smartfon, która pozwala np. 15 osobowej grupie mieszkańców zarezerwować potrzebne dobra pod potrzeby organizowania: spektaklu, wystawy, konkursu, występu, marszu...
 • Zlikwidowano oryginalny w ówczesnym czasie ZTM (zarząd transportu miejskiego) ustawodawca w kolejnych latach zobowiązał, to podjęli obowiązek w formie ograniczonej i podpięli go jako segment działalności innej formy. A konkurencji w komunikacji miejskiej jak nie było tak nie ma.
 • Komunizuje się (pod potrzeby koterii) każdy jeszcze nie opanowany duch aktywności. Pozostają jakieś peryferie aktywności cierpliwie czekające na obalanie dotychczasowej rzeczywistości. Na horyzoncie niestety nie ma silnej alternatywy.
 • Największym pracodawcą jest administracja. O czym to świadczy? O tym, że jako lokalna społeczność zjadamy własny ogon.
 • ...

  To kilka z zwierzchu wrzuconych tematów, pod rozwagę na czas kampanii. Jest ich dużo więcej.

  Na koniec tak zapytam o odpowiedzialność, takich jak ja, którzy zostawili samorządowy grajdoł w rękach drobnych (...). W szczególności tych, którzy nic nie robią, aby dotrzeć do decydentów i wykazać im głupotę i brak odpowiedzialności.

  witold k

  20 września 2014

  Powiązane

 • 4.29412
  Ocena: 4.3 (17 głosów)
  Twoja ocena: Brak