Skip to main content

APEL - Wywieśmy polską flagę

portret użytkownika Z sieci
Wywieśmy polską flagę w geście solidarności z górnikami - "Polski Majdan pod ziemią już się zaczął, teraz zaś trzeba nam FIGHTERÓW, a nie frajerów".

PROSIMY WYWIEŚ FLAGĘ
"Na Śląsku naprawdę wrze, należałoby więc w całej Polsce tworzyć ośrodki wsparcia i solidarnych protestów dla górników węgla kamiennego na Śląsku. Górnictwo nie jest ani pierwszą, ani ostatnią branżą do likwidacji przez restrukturyzację pod rządami obecnej ekipy. Polski przemysł istnieje tylko teoretycznie, podobnie jak polskie państwo. Przez ostatnie 25 lat polska gospodarka, polski przemysł i polska bankowość zostały skutecznie wygaszone czyli zlikwidowane poczynając od przemysłu stoczniowego poprzez cukrowy, cementowy, maszynowy, elektroniczny czy handel wielkopowierzchniowy. Dziś górnicy, jutro kolejarze i pocztowcy, a pojutrze, hutnicy i energetycy.
Kto na PO i PSL głosuje, tego ten rząd wcześniej czy później zlikwiduje.

WYWIESIŁEŚ JUŻ FLAGĘ?
Wojna ekonomiczna z własnym narodem nabiera nowego wymiaru i rozmachu. Podobnie wielka draka, jak w przypadku Kompanii Węglowej na Śląsku już wkrótce czeka nas z powodu nowego rządowego pomysłu tzw. konsolidacji firm energetycznych czyli połączenia 4 największych firm energetycznych w dwie duże grupy: Tauronu z Eneą i PGE z Energą. W tym przypadku konsolidacja będzie oznaczać również duże zwolnienia pracowników. Strajki, więc w energetyce mamy jak w przysłowiowym banku. Nawet produkcja wódki, kiełbasy i Ptasiego Mleczka była w Polsce nie rentowna, gdy tylko oddano ją w obce ręce jest już bardzo dochodowa. Wszystko co uczynili Polsce liberałowie różnej maści, zaufani ludzie służb i tzw. europejczycy i pożyteczni idioci w stosunku do polskiego przemysłu było zgodne z zasadą - poszedł łańcuch, niech idzie i krowa. Tak się jakoś porobiło, że rentowne i dochodowe w Polsce są głównie zagraniczne banki, niemieckie montownie i obce super i hipermarkety. Tak nasi „geniusze” restrukturyzowali polski przemysł i polski majątek narodowy, że dziś majątek Skarbu Państwa jest wart zaledwie 1bln 34mld zł, a dług publiczny i zagraniczny 2bln zł. Kiedyś Polska produkowała samochody, a teraz siedzenia do samochodów.

DLACZEGO JESZCZE NIE WYWIESIŁEŚ POLSKIEJ FLAGI?
W ciągu ostatnich 100 miesięcy, funkcjonariusz Platformy Obywatelskiej był premierem, wskazany przez niego fachowiec ministrem gospodarki, wskazany przez ministra gospodarki ekspert wiceministrem odpowiedzialnym za górnictwo, a wybrani przez owego wiceministra geniusze rządzili spółkami węglowymi.
Gdzie więc odpowiedzialność tych ludzi i ich politycznych mocodawców? Gdzie oni wszyscy dziś zniknęli? Rozpłynęli się w węglowym pyle? A jeśli tak, to tym polskim czy tym rosyjskim? Czy to taśmowo-węglowe haki zmuszają ich do mordowania przemysłu czy też sugestie berlińsko-brukselskie?
I jakiej trzeba bezczelności by po tym wszystkim szczuć jedne grupy społeczne na drugie pod hasłami długów, dopłat, nierentowności i „zachłaności” niezreformowanych górników. Platformo, spójrz prawdzie w oczy: krach górnictwa to twoje i tylko twoje dzieło!

ŚLĄSK DZIĘKUJE ZA TO, ŻE JESTEŚ Z NAMI!

15 stycznia 2015

http://wpolityce.pl

3.666665
Ocena: 3.7 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak

Kiedy zwalniali stoczniowców, milczałem.

portret użytkownika Piotr M.
5

" Kiedy zwalniali stoczniowców, milczałem.
Nie byłem stoczniowcem.
Kiedy zwalniali chemików, milczałem.
Nie byłem chemikiem.
Kiedy zwalniali górników, milczałem.
Nie byłem górnikiem.
Kiedy tłamsili związkowców, milczałem.
Nie byłem związkowcem.
Kiedy zwalniali mnie, nie było już nikogo
kto mógłby zaprotestować."

To tak dla przestrogi społecznej znieczulicy i sprawy kraju.

Flagi to niezbędne minimum.

Potrzeba szybkich decyzji po prawej stronie o solidarnym wsparciu naszych górników.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.