Skip to main content

Na progu IV RP

portret użytkownika witold k

Wspomnienie niezbyt miłe (15)

W 34. rocznicę wielce ważnej politycznie inicjatywie ujawnienia noszonej przez lata nadziei na jak potem nazwiemy III RP. Pomysły, wręcz program pokazania po latach naszych celów, nadziei oryginalnych pomysłów w tym wypadku Energetyki nie znajdują wsparcia. Może zrozumienia, potrzeby? Rzecz tyczy politycznych nadziei katolickiej opozycji jak to P. Kiszczak nazwie „Ekstremy solidarnościowej”

Nie lubimy powstań zwycięskich?

portret użytkownika Z sieci

Insurekcja Kościuszkowska, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, Powstanie Warszawskie – każde z nich znajduje odpowiednie miejsce w podręcznikach i w pamięci narodowej. Łączy je to, że były zrywem przeciw okupantom, walką o wolność, o wyzwolenie narodowe. Ale także to – że kończyły się klęską i wzmożeniem represji. Znamy ich dowódców i bohaterskie czyny uczestników. I to jest słuszne. Inaczej, niestety obchodzimy się z Powstaniami Śląskimi i Powstaniem Wielkopolskim. Te zrywy były zwycięskie i dały Polsce wielkie przyrosty terytorium, ludności i aktywów gospodarczych.

Orszak sześciu Króli AD 2023

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Tytułem zaczepiam to kosmiczne ignoranctwo, które siedzi u zarania III RP, okraszone asekuracją wyhodowało nam główne medialne potęgi ciągle pragnące obiecanek z czasu przełomu, które są możliwe. Wystarczy usunąć - jak nazywam - kelnerów z „Magdalenki”. Wskazany (chwilowy było jest wielu) parobek międzynarodowej finansjery to drobny przykład zupełnego nieposzanowania tubylców z nad Wisły. Tutaj tkwi nasza nadzieja.

Do meritum

Kościół

portret użytkownika witold k

Mowa o Kościele który jest Darem Bożym dokładnie tak samo jak Syn Człowieczy. Jeśli Masoneria wyprowadza ludzi z Kościoła (daru Bożego) to robi to po to żeby zająć w nim kierowniczą funkcję - tak im się wydaje. To szatańskie zamiary ubrane w ideologię rzekomego humanizmu. Wolności zatrutej. Rodzaju naturalnej prowokacji - jest siłą świadomie niszczącą jednostkę.

Pocztówka z Piotrkowa Trybunlaskiego

portret użytkownika witold k

Owszem. To nowa rzecz jednak nie na miarę "Marszu dla Rotmistrza". Gratuluje pomysłu, wyrwania się spod kurateli manitkomanii. Nie oceniam, szanuje pracę, każdą także tę sponsorowaną przez podatnika.

Za dzieło dziękuję.

Potrzebujemy także inicjatyw w pełni obywatelskich, społecznych także środowiskowych; bez znakowanych pieniędzy i tu czyhających wyścigów. To dziś bardzo ważne. Dać i nie oczekiwać. Nie mieć prezencji, że nie ma, że nie dają, że się należy.

PS. takich tam kilka refleksji...

witold k

19 grudnia 2022

movie: 
See video

Oszukani

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Oszukani. Przynajmniej za takowych się mający; zawiedzeni, zatroskani, zdradzeni w tym walczący, nienawidzący, sfrustrowani i ci najważniejsi podjudzający.

Tych którzy dopowiedzą, że przez III RP jest najmniej choć to tu w nieuznanej, zwalczanej państwowości; pokładają swoje frustracje i nadzieje - na upadek władzy liczący…

Pochodzenie wskazanego szwadronu? To temat rzeka - są tam wszyscy. Potężna armia wszelakich rodzajów. Armia gotowa pobiec w kierunki światła do samozagłady. Stado owiec biegnące w noc do światła - do płonącego stogu.

Piotrkowskie hybrydy

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Piotrkowskie miękkie hybrydy. Choć; na przykładzie miejskiego zakładu komunikacyjnego to, w ciągu historyczno polityczno hybrydowym. Od ZBOWID, po Prawicę Razem - tak jakby zapomnianą a w istocie trwającą na żołdach.

Korpus ochrony wyborów 2023

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Wiemy o czym mowa? Ten korpus to podstawa istnienia III RP, zapisany jest w konstytucji tegoż bękarta z „Magdalenki”. Brak obowiązku udziału w wyborach i proporcjonalne wybory. No kombinują z tymi większościowymi tam gdzie nie ma to wpływu na ustalenia globalne.

Ma powstać szwadron, który dopilnuje że nic się nie zmieni. Jakiś gomułkowski obłęd, którym autor filmu Prorok chciał pokazać wyższość PRL nad Kierownikiem Kościoła. Dokładniej. Wyższość kelnerów z "Magdalenki" nad biesiadującymi.

PROROK | OFICJALNY ZWIASTUN

portret użytkownika witold k

Byłem. Byłem tam w kinie z okazją... oglądania za darmo. Słaby to obraz naszej, że tak powiem eugeniki politycznej. Spodziewałem się przebicia (wreszcie) pewnej membrany chroniącej założycieli PRL. Obraz pokazuje "Chamów" w ich pełniej ekspresji. W tym wypadku składa ją Gomułką, z którego w istocie autor robi tegoż właśnie Proroka. Nic o tym w filmie a to przecież prekursor ustawienia kościoła w szyku zachodnim. Przynajmniej w oczekiwaniach ziomków małżonki.

movie: 
See video

Jan Pietrzak odznaczony

portret użytkownika Z sieci

Dowiedziałem się, że Jan Pietrzak został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Nie wiem, jak się to stało, że nie zauważyłem tej wiadomości. Bardzo się cieszę, że wreszcie został doceniony. To człowiek wielce zasłużony dla naszej kultury narodowej i wielki patriota. Był założycielem słynnego w latach 1960ych studenckiego kabaretu „Hybrydy” – prawdziwej „wylęgarni wielkich talentów scenicznych”. Później założył kolejny kabaret „Pod Egidą” – jeden z tych które formowały kulturalne życie naszej stolicy na przełomie lat 60ych i 70ych ubiegłego stulecia.

Subskrybuj zawartość