Skip to main content

Na progu IV RP

portret użytkownika IMS.PT

Forum Młodego Pokolenia Schumana w Trójmorzu 3

movie: 
See video
portret użytkownika IMS.PT

Forum Młodego Pokolenia Schumana w Trójmorzu 2

movie: 
See video
portret użytkownika IMS.PT

Forum Młodego Pokolenia Schumana w Trójmorzu

movie: 
See video

Data 17 września nie została wybrana przypadkowo. Kończymy całkowicie z podległością rosyjską

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Tyle razy był ten bon mot powtarzany, że muszę się do niego odnieść - kolejny raz. Źródełko naszej naiwności i propagandy tyle dobrej co szkodliwej - zbędny szum.

To prusak nie ruski przejął Gdańsk i nie odpuści Elbląga... Nie dostalibyśmy pieniążków i zgody na Przekop gdyby nie było mocnych wpływów w Elblągu, a jak są mocne widzimy w Gdańsku. Nie ma listy firm krzaków które przejęły ruiny-zabytki i je kapitalizują. Ganiania parobka tego czy tamtego prezydenta to... zbędny szum.

portret użytkownika witold k

Sierpień ‘80

Solidarnosc_logo.gif

Rozdzierałem już szaty nad tym, że polski zryw do tej pory formalnie – prawnie nie jest nazwany Narodowym Powstaniem. Ma to swoje konsekwencje i pomijam tutaj współczesne "wyścigi do kombatanctwa" – podziały polityczne wtedy niespostrzeżone (pod strzechą), nie uznanie Sierpnia ‘80 jako wydarzenia ponad koteryjnego – partyjnego.

Kupować broń czy produkować ją samemu?

portret użytkownika Z sieci

To pytanie stawiane jest coraz ostrzej w debatach o uzbrojeniu polskiej armii. Rządzący są atakowani o to, że kupują broń „bez opamiętania zamiast wspierać polski przemysł zbrojeniowy.” Tłumaczenie, że w polskich firmach zamawiane jest tyle ile mogą wyprodukować, a nawet więcej – dając i m perspektywę rozwoju – nie do wszystkich trafiają. W tej dyskusji słabo rozumiany jest czynnik czasu. Gdy zada się proste pytanie: ile trzeba czasu, by podwoić (lub potroić) produkcję „krabów”, „rosomaków” czy „piorunów”, dyskutanci zdają się tego pytania nie słyszeć.

Cud rewolucji

portret użytkownika Z sieci

Odkrycie akt SBckich ujawniło, że wszyscy trzej główni sygnatariusze Sierpniowych Umów Społecznych podpisanych w 1980 r. byli agentami – tajnymi współpracownikami milicyjnych służb komunistycznych. A jednak powstał 10-milionowy ruch społeczny i rozpoczęło się Wielkie Narodowe Powstanie, które doprowadziło do upadku komuny i wyzwolenia spod okupacji sowieckiej nie tylko Polski, ale całej Europy Środkowo-Wschodniej i do zjednoczenia Niemiec. Na tym polegał cud polskiej rewolucji

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

5 września 2022

W małej Moskwie byłem

portret użytkownika witold k
legnica.png

Przez całe lata ciągnęło nas aby pojawić się w Pieszycach i Legnicy. Do Pieszyc, Dzierżoniowa już tylko krajoznawczo nas ciągnie. Legnica, że niby mała Moskwa.

Tak! Legnica to mała Moskwa. Tak jak idzie o rosyjski sowiecko wzmocniony niskiego lotu blichtr by nie napisać (...). Legnica miasto o mocnej kulturze polskiej i niemieckiej – mam nadzieje, że nie tylko w architekturze ale i obyczaju. Gniazdo, które nie dało się Mongołowi (pola legnickie) mogłoby wyjść ze śladów jeszcze większego barbarzyńcy – człowieka radzieckiego.

Mamy HiT

portret użytkownika witold k
HiT.jpg

Mamy hit, którego nie udało się ominąć, pomimo ca 35 letniej asekuracji, wyrażonej w najrozmaitszej formie. Od umniejszania ludzi, idei, po polityczny handel.

To kaczyńskie oszołomstwo, tyle razy przeze mnie wskazane, które dwukrotnie pozwalało przejąć administrację III RP; obecnie może ją odebrać. Pytałem czy Pan Czarnek jako następca Pana Giertycha na urzędzie ministra edukacji, czy podziękuje koledze za pierwszą próbę przywrócenia edukacji młodego członka polskiej wspólnoty.

Gdzie tu hit, ktoś zapyta. Jest tych hitów… podam 2

Rodzaj satysfakcji.

Pomnik chwały oręża

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Pomnik chwały okalający zranione sumienie.

Tak bym wyraził sukces Bitwy Warszawskiej. Pretensje, oczekiwania na łuk tryumfalny i 102 leni brak takowego to, moi mili parafinie, ból zranionego polskiego sumienia. To po pierwsze; mowa o ówczesnym (do dziś trwającym) upaństwowieniu sanacyjnego reżimu a w konsekwencji szaleństwa endecji - mowa o Rydze.

Subskrybuj zawartość