Skip to main content

Na kilka godzin przed 1 stycznia 2017

portret użytkownika witold k
logo800.jpg

Stan faktyczny. Na 10 lat przed ogłoszonym 2017 – jako jubileuszowego roku erygowania miasta Piotrkowa - ogłoszono Nagrodę 800-lecia. Nagroda upadła zanim na dobre powstała, ponieważ była to kolejna próba kupowania poddanych (jak później nazwę PROM-u). Lata postępowały – robiłem co mogłem. Na przykład: przywołałem największy autorytet - rotmistrza Witolda Pileckiego i powołując przy nim pomysł „Wielu w Jednym Celu” kilkakrotnie wyrwałem koterii monopol na zawłaszczanie wszystkiego i wszystkich. Wskazywałem, wymuszałem - odpuściłem. Pokazałem jak. Gdzie indziej pisałem; zostawiam w lepsze ręce do wykorzystania. Kto chce, ten wie. Inni mogą poszukać choćby na tym portalu.

Plakaty uruchomione: ryby przed siecią łowione (wykazane przez gazetę trybunalską pomijanie procedur). Nie znajdziesz publicznie oddanego zespołu pracowników magistratu oddelegowanych do dyspozycji obywatelskich projektów, pomysłów chętnych realizacji form obchodów jubileuszu Miasta. Komuna, o jakiej komuniści mogą tylko pożałować, że maniutka wcześniej nie wyczaili.

Ale!
Podobne działanie – mentalność - znajdziemy w całej III RP. Nigdzie nie jest powiedziane, zapisane, że jesteśmy więźniami o ograniczonych prawach czy możliwościach. Ja to pokazałem. Marszem dla Rotmistrza, portalem trybunalscy.pl, ostentacyjnym omijaniem koterii. Można? Można!

Przypominam zatem, że każdy piotrkowianin bez żadnych ograniczeń może włączyć się w obchody naszego ukochanego Miasta, składając w jedno miejsce (np. linkując) wspólny wysiłek.

Dzieje się, jak się dzieje, bo nie jesteśmy w stanie współpracować ponad podziałami. Ten fakt jest jednym z elementów tworzących administracyjne koterie zawłaszczające publiczny grosz i z tego wynikającą alienację większości.

Zaczepiam przy tym, że nasi przodkowie zamieszkujący ówczesną wioskę wybili się w przyszłych pokoleniach nie tyle ze względu na nieprzeciętne zdolności, a okoliczności. W tym świetle proponuję patrzeć na okoliczne miejscowości, w których po prostu ówcześni możni nie zatrzymywali się tak często…

witold k

Nowy Rok 2017

3.333335
Ocena: 3.3 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak