Skip to main content

O. Knabit - Czy dla przyjemności można pracować w niedzielę?

portret użytkownika SRK
DzMalzenski.jpg

O. Knabit - Czy dla przyjemności można pracować w niedzielę?
O. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, przyjechał 3 lutego do Łodzi. Wygłosił homilię podczas mszy świętej w kościele św. Elżbiety Węgierskiej, a potem wygłosił wykład i odpowiadał na pytania podczas spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Podnoście swoją wiedzę religijną - o. Leon Knabit
O. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, wygłosił 15 marca homilię podczas Mszy świętej w intencji Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w par. św. Elżbiety Węgierskiej w Łodzi. Po Mszy znany kaznodzieja powiedział konferencję dotyczącą konieczności podwyższania poziomu wiedzy religijnej wśród wiernych.

O. Leon Knabit o Dialogu w Rodzinie
Czwartkowe Katechezy Wrocławskie organizowane są w Wielkim Poście w bazylice św. Elżbiety przez Radio Rodzina we współpracy z różnymi wspólnotami (przygotowującymi czuwanie przed Najświętszym Sakramentem). Prelegentem drugiego spotkania był jeden z najbardziej znanych benedyktynów w Polsce - o. Leon Knabit OSB, który do ponad tysiąca osób mówił o dialogu w rodzinie.Najpierw jednak o.Leon Knabit otrzymał Wrocławski Laur Radiowy. W imieniu kapituły laur wręczył kapelan Radia Rodzina ks. dr Zbigniew Orda.
Benedyktyn wskazał, że pierwszeństwo osoby nad rzeczą, etyki przed techniką, miłosierdzia przed sprawiedliwością i ,,być” przed ,,mieć” , to cztery istotne zasady, które także w rodzinie są wyznacznikiem ,,cywilizacji miłości”.Nowością podczas II sezonu katechez jest tłumaczenie ich na język migowy.
Katecheza zakończyła się adoracją, prowadzoną przez Diakonie Muzyczną parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Dlaczego Przysięga Małżeńska ?
We wrocławskim kościele garnizonowym rozpoczęły się niezwykłe wielkopostne rekolekcje. Przez kolejne czwartki Wielkiego Postu w świątyni odbędą się nauki poświęcone małżeństwu i rodzinie głoszone przez wybitnych kaznodziejów.11 lutego rozpoczął ks.Stanisław Orzechowski znany przede wszystkim w D.A. ''Wawrzyny" ,które poprowadziło po konferencji "ORZECHA" , Adorację Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy na następne czwartkowe katechezy- 18 luty o.Leon Knabit OSB w temacie: O DIALOGU W RODZINIE - prowadzenie adoracji - Diakonia Muzyczna par. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

movie: 
See video
See video
See video
See video
0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak