Skip to main content

Wspólnota, jako ekskluzywna zbiorowość ludzka, którą łączy trwała więź duchowa

portret użytkownika witold k
logoKSE.jpg

Na przykładzie 30. wspólnoty energetyków łódzkich zawiązanej uroczystą celebrą w katedrze łowickiej w dniu 3 stycznia 2018 w trosce o niechowanie jej pod korcem.

Wiele (w mojej pisaninie) dużo; bardzo dużo, jak idzie o innych uczestników polskiej pokojowej rewolucji - o bardzo ważnym dziedzictwie polskiego Sierpnia 80’ - o duszpasterstwie ludzi pracy. DLP nazywam odrodzoną formą Cechów Zawodowych. Duszpasterstwo Energetyków wpisuje się tu najpoważniejszym osiągnięciem porównywalnym do formacji stricte religijnych – ruchów religijnych, funkcjonujących w Kościele, jednak nie w zawodowych, a w konkretnych specyfikacjach - duchowościach.

W latach osiemdziesiątych należałem do tych, którzy uważali, że formacje - środowiska religijne wycofane z życia publicznego marnują talenty – trzymają je pod korcem, ku zadowoleniu masonerii i zapóźnionych (w rozwoju) religii; zwłaszcza mowa o wojującym Islamie – mięsie armatnim ichniej arystokracji sponiewieranej politycznie raz przez Wchód raz Zachód.

Do meritum.
Spotkania opłatkowe odrodzone dzięki polskiemu Sierpniowi 80’ powili acz konsekwentnie pauperyzują się, że tak powiem w wyniku religijnego „zacofania” produktu TVN-o podobnego - obrazowo wskazując. Ustępującego jednak pod dobrze - mądrze prowadzoną aktywnością liderów, których znajdziemy na wszystkich szczeblach hierarchii jak i zawodów wykonywanych - co z satysfakcją odnotowuję w swojej firmie: Polskiej Grupie Energetycznej.

witold k

4 stycznia 2018

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak

Opłatek - świętowaniem Bożego Narodzenia

portret użytkownika ryszard l

Piękne przeżycie łamania opłatkiem - to dar Narodzenia Pańskiego, które realizuje się w naszych sercach - ludzi którzy prawdziwie przyjęli Objawienie Pańskie w swojej codzienności. To zaproszenie Bożego Narodzenia do miejsca pracy - staje się wyrazem Bożej miłości, która zamieszkała z nami.
Wypada dodać, że Boża Dziecina zamieszkała pośród nas, a kto Ją zauważył w tej zagłuszającej rzeczywistości staje się już dzisiaj uczestnikiem Wielkiej Radości.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.