Skip to main content

Andrzej Wasiak

I znowu o referendum!

portret użytkownika Andsiak

Z kilkoma sympatykami zmian systemu politycznego w Polsce od czerwca zachęcamy Piotrkowian do udziału w Referendum 6 września. Nasze akcje polegają na publicznym wręczaniu ulotek, plakatowaniu słupów ogłoszeniowych oraz stawianiu w wyznaczonych miejscach prostych stojaków drewniano-tekturowych. To rzeczywistość, natomiast w świecie wirtualnym prowadzimy stronę na Facebooku:

https://www.facebook.com/JOWPiotrkowTrybunalski?ref=ts&fref=ts,

Postaw X czyli JOW

portret użytkownika Andsiak

Rozdając ulotki zauważyłem różne naturalne postawy osób koło mnie przechodzących: odwracanie wzroku, omijanie większym łukiem, a w przypadku nie możności ominięcia zaniepokojenie w oczach, czego będę od nich chciał. Jak przekonywać w takich przypadkach do udziału w referendum? Po prostu wręczam tylko ulotkę.

Referendum JOW, jaki będzie związek praktyki z teorią

portret użytkownika Andsiak

W związku ze zbliżającym się referendum powstały społeczne komitety referendalne popierającego wprowadzenie JOWów (Jednomandatowych Okręgów Wyborczych) czyli jeden poseł z jednego okręgu wyborczego. Nazwa komitet niedobrze kojarzy się z minioną epoką, ale skoro przyjęto takie określenie należy przejść nad tym do porządku dziennego. Generalnym celem tych komitetów jest przekonanie Obywateli do udziału w referendum, drugim istotnym zadaniem przekonanie jak powinni zagłosować.

Subskrybuj zawartość