Skip to main content

Obecny paraliż komunikacyjny w PT to kwintesencja

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png
Jak jeszcze możemy pomóc sobie w problemie dużych - bardzo dużych opóźnień autobusów MZK. Pilny montaż urządzeń GPS w autobusach. Apki na to pozwalają. Będzie można zobaczyć, czy jest sens czekać na auto czy raczej uciekać w inny sposób. 6.11.2019

Obecny paraliż komunikacyjny w PT to kwintesencja samorządowych rządów PROM-u. Przypomnę: Patriotycznego Ruchu Ocalenia Maniutkomanii. Kto nie wie: ksywka Mariana Be. Speca od obsadzania zauszników na publicznym żołdzie, etc. Tak zajęci utrzymaniem koterii, że czaszki przegrzali i... budują ronda tam, gdzie w ogóle nie są potrzebne. Zamykają drożność ronda, bo taka jest potrzeba utrzymania aktualnej koterii w RM. Ograniczają przepustowość dróg krajowych przy wykorzystaniu publicznych pieniędzy z dróg krajowych. Etc.

Do meritum.
Remont „ryneczku” powinien być jednym z pierwszych remontów. Przynajmniej 20 lat temu powinien był być zrobiony. Zobacz jeden z drugim politykę, że tak powiem, budowy rond. Co najmniej trzy z nich nie były konieczne. Mogły powstać w ramach finansowych zapasów… Ryneczek Nie! Wymagał pilnej przebudowy kanału rzeki i to z tego względu temat był odkładany.

Do głowy by mi nie przyszło, że można puścić ruch przez przejazd kolejowy. Tu była pilna potrzeba postawienia przez np. wojsko przeprawy mostowej nad torami.
Co teraz? Pilne poszukanie dodatkowych pieniędzy i zintensyfikowanie prac np. do wiosny 2020. Eliminacja pasów do parkowania aut w ciągach obciążonych.

Likwidacja sprzedaży biletów przez kierowców, promocja Apek na smartfony.

Może nowa inna forma objazdów – jednokierunkowa. Jeden kierunek w Słowackiego: eliminacja przejazdu kolejowego: Młynarska, Zjazdowa, Narutowicza? Drugi: Słowackiego, POW, Wojska Polskiego, Toruńska, Piłsudskiego?

Przy okazji: Jeden kierunek w Wysokiej - szybkie udrożnienie ulicy Okrzei – też jednokierunkowa.

witold k

30 października 2019

5
Ocena: 5 (14 głosów)
Twoja ocena: Brak

Korekta objazdów ul. Wojska Polskiego

portret użytkownika Danuta
5

Zmiana wytyczonych objazdów dla autobusów komunikacji miejskiej w związku z modernizacją ul. Wojska Polskiego.

W odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta po konsultacjach z Działem Eksploatacji MZK z dniem 1 grudnia br. wprowadza następujące zmiany do istniejącego objazdu remontowanej ul. Wojska Polskiego:
Autobusy jadące z zachodu na wschód miasta (np. z osiedla Słowackiego na Wierzeje) nie będą jechały ul. Słowackiego przez przejazd kolejowy, pojadą natomiast al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika do pl. Kościuszki, a następnie ulicami Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do ul. P. O. W. i dalej stałymi trasami.

Autobusy jadące ze wschodu na zachód miasta nie będą dojeżdżały do ul. P.O.W. (ze względu na zator jaki tworzy się przy często zamkniętym przejeździe kolejowym) natomiast od przystanku Słowackiego/Sąd 01 jadąc ul. Słowackiego skręcą bezpośrednio w ulicę Sienkiewicza i dalej wcześniej wyznaczonym objazdem.
W trakcie objazdu obowiązują wszystkie przystanki zlokalizowane na trasie.

mapka

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.