Skip to main content

Oświadczenie POKiN w obronie ministra Mariusza Kamińskiego

portret użytkownika Józef Wieczorek
Mariusz_Kamiński.jpg

Kraków, 8 października 2009
Oświadczenie POKiN w obronie ministra Mariusza Kamińskiego

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie poczuwa się do moralnego i patriotycznego obowiązku, aby wystąpić do Pana Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obronie szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego - Mariusza Kamińskiego.

Kierowane przez niego Biuro jest jedyną zaporą przeciw zachowaniom i działaniom korupcyjnym polityków zarówno szczebla regionalnego, jak i ogólnokrajowego. Przykładem ich pracy "dla dobra Polski, dla przestrzegania zasad uczciwości w życiu publicznym" jest wykrycie przez Biuro powiązań korupcyjnych między bussinesem a politykami z Platformy Obywatelskiej w ramach tzw. afery hazardowej.

Próba zdymisjonowania Mariusza Kamińskiego zapowiedziana w dniu 7.10.2009 r. przez premiera Donalda Tuska jest działaniem haniebnym. POKiN nie może się temu bezczynnie przyglądać.

Młodzi, patriotycznie nastawieni ludzie z kierownictwa CBA bronią interesów całego społeczeństwa przed złodziejami i skorumpowanymi politykami. Niestety, za ich działania spotyka ich zemsta ze strony nieuczciwych polityków, a w tym przypadku kieruje nią sam premier.

Nie ma żadnego powodu, żeby zdymisjonować szefa CBA, bo nie jest nim na pewno postawienie błahych i nieuczciwych zarzutów przez wieloletniego (bo aż do 1990 roku) - jak podaje portal fronda.pl - współpracownika peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa, a obecnie prokuratora w Rzeszowie, Bogusława Olewińskiego.

Doskonale wiemy, jak dochodzi do stawiania zarzutów w wypadku tzw. niepokornych i odważnych ludzi. Żaden prokurator w Warszawie nie chciał tego zrobić, to w Rzeszowie znalazł się jakiś, choćby nawet były tajny współpracownik bezpieki z gatunku tych ludzi, którzy nie mieli sumień w latach PRL, a dzisiaj brak im uczciwości. Działają wg słynnej stalinowskiej zasady: dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf.

Ażeby nie być gołosłownym, przytaczamy przykład wielkiego patrioty, jednego z założycieli Konfederacji Polski Niepodległej Romualda Szeremietiewa - byłego wiceministra obrony narodowej, którego pod sfabrykowanymi zarzutami prokuratorskimi usunięto ze stanowiska, gdy szefem tego resortu był Bronisław Komorowski i przez osiem lat ciągano po prokuraturach i sądach, aby w końcu całkowicie uniewinnić. Tę samą metodę obrzucania błotem próbuje się teraz zastosować także wobec Kamińskiego.

Dlatego apelujemy do Marszałków Sejmu i Senatu, do Kolegium Służb Specjalnych, a szczególnie do Premiera RP o niewszczynanie procedury usuwania ministra Kamińskiego i pozostawienie go na stanowisku szefa CBA dla dobra Polski.

Dziennikarzy prosimy o upublicznienie, a wszystkich myślących podobnie jak my rodaków o poparcie naszego apelu poprzez wysyłanie go premierowi Donaldowi Tuskowi na adres: kontakt@kprm.gov.pl.

Jeżeli chcemy Polski uczciwej i sprawiedliwej, to wspólnie, odważnie i stanowczo brońmy Mariusza Kamińskiego.

Stanisław Palczewski
Sekretarz POKIN
Stanisław Pazurkiewicz Przewodniczący POKiN

Nie o take Polske My walczyli...

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Chcialbym w tym

portret użytkownika witold k

miejscu przypomnieć szlachetną naiwność PIS-u. Przedtem... przypomnę, że pierwszym polskim ministrem, który poinformował o polskiej mafii był pan Maciarewicz. To od tych słów rozpoczęła się próba niszczenia polityka.

PIS przy pełnej odsłonie pisał ustawę, która na przyszłość, nie do tyłu, miała chronić państwo przed mafiami. Normalnie... to cichaczem powinno się posprzątać biznesy ubecko-polityczne. PIS zdawał sobie sprawę, że to nie do przodu a do tyłu trzeba sięgnąć. Ówczesny ustawodawca zaufał przyszłym politycznym elitom. Zawiódł się. PO jedzie, przynajmniej w oparciu o michnikowszczyznę, żerowała na polskim sierpniu. Co mamy... Jednorękie, pranie brudnych pieniędzy z SLD-owskiego nadania - Jaskiernia lobbował na ich korzyść - opętały kolejną ekipę rządową a ta co... rzuca się na CBA. Kompromitacja Platformy.

Link z tym artykułem wysłałem do kancelarii Premiera RP
witold k

Potwierdzenie

portret użytkownika Józef Wieczorek

----- Original Message -----
From: kontakt
To: Wydział Skarg Wniosków i Petycji KPRM
Cc: jozef.wieczorek@interia.pl
Sent: Thursday, October 08, 2009 7:56 PM
Subject: FW: Popieram ' Oświadczenie POKiN w obronie ministra Mariusza Kamińskiego'

Przesyłam zgodnie z kompetencjami. Z poważaniem, Joanna Gajda - podreferendarz w Centrum Informacyjnym Rządu

Dalsze informacje

portret użytkownika Józef Wieczorek

CBA?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Tylko zmiany systemowe polegające na od.........u się polityki od gospodarki mogą ukrócić korupcję!
Piotr Korzeniowski

Piotrze

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

Tylko zmiany systemowe polegające na od.........u się polityki od gospodarki mogą ukrócić korupcję!
Piotr Korzeniowski

gospodarka to polityka. Polityka to gospodarka. Owszem wiele tu patologii i owe są problemem. Przypomnę politykę Prus w spr przymuszania Polaków do sadzenia kartofli. Prezydent USA wycofał się z Tarczy, po to żeby swoją gospodarkę podratować.... inwestycjami w Rosji.
witold k

Polecam!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Kapitalny tekst Adama Wielomskiego na ten temat w ostatnim (Nr 41 z dn. 10.10.2009 r) Najwyższym Czasie
Piotr Korzeniowski

Przeciw oligarchii cwaniaków

portret użytkownika Admin

Czy rzetelni politycy opuszczą Tuska i PO?

portret użytkownika Admin
Quote:

Witam Państwa,

Rzetelna analiza afery hazardowej pokazuje, że Donald Tusk przez wiele tygodni nie wyciągał konsekwencji wobec swoich najbliższych współpracowników podejrzanych o popełnienie poważnych przestępstw. W
dodatku są poszlaki, że to Donald Tusk osobiście ujawnił tajne informacje tym osobom i także premier jest zagrożony długoletnim pobytem w więzieniu. Wydaje się niemożliwe, aby kierownictwo PO zaczęło działać w sposób przejrzysty, czy zatem obserwujący to uczciwi politycy tej partii będą chcieli dalej pozostawać w organizacji o tak wątpliwej reputacji? Polecam zwłaszcza fenomenalne analizy blogerki Kataryny.
http://kataryna.salon24.pl/129628,tusk-walczy-o-zycie
http://kataryna.salon24.pl/129864,zaufanie
http://kataryna.salon24.pl/129940,na-90-procent-rysiu-ze-zalatwimy
http://kataryna.salon24.pl/130133,projekt
http://kataryna.salon24.pl/130758,projekt-cd
http://kataryna.salon24.pl/130446,co-sie-stalo-30-lipca-2009
http://kataryna.salon24.pl/130560,dorn-pyta-o-30-lipca-2009

Afera stoczniowa. Najwyżsi urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) oraz Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) przeprowadzili fikcyjny przetarg na sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Z dokumentów przesłanych przez szefa CBA Mariusza Kamińskiego do najważniejszych osób w państwie wyłania się obraz totalnego bezprawia, degrengolady i łamania zasad.
http://www.wprost.pl/ar/174749/JANECKI-Afera-stoczniowa-to-najwieksza-af...
http://www.wprost.pl/ar/174743/Dokumenty-CBA-potwierdzaja-istnienie-Grup...

Okazuje się, że to nie premier znalazł się w pułapce, ale Mariusz Kamiński, a szczerze powiedziawszy znaleźli się w niej wszyscy, którzy jeszcze jakieś afery w Polsce chcieliby wytropić. Gdy szef CBA złożył zawiadomienie o aferze hazardowej do prokuratury, zostało ono nie przyjęte z powodu braku kompletu dokumentów. Gdy teraz chce złożyć
zawiadomienie wraz z wszystkimi dokumentami, rząd oskarża go, że prokuratury nie zawiadomił od razu. To informacja dla wszystkich służb tropiących korupcję: nie macie szans uniknąć oskarżenia. Będziecie
oskarżani o brak podstaw do waszego działania, a to znaczy, że chcecie sami spreparować coś przeciwko swoim przeciwnikom, albo znajdziecie się pod zarzutem, że nie powiadomiliście właściwych organów. Jeśli Kamiński nie powiadomiłby premiera przed przekazaniem sprawy dotyczącej jego najbliższego otoczenia prokuraturze, oskarżony zostałby o intrygę i działania za plecami swojego przełożonego. Skoro to zrobił, oskarżony jest o zastawienie na premiera pułapki. http://www.rp.pl/artykul/375984.html

Apel w obronie szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Podpisz i prześlij ludziom dobrej woli.
http://kijowski.salon24.pl/130402,apel-w-obronie-kaminskiego-trzeba-dzialac

To nie szef CBA Mariusz Kamiński poinformował jako pierwszy premiera Donald Tuska, że w pracach nad ustawą hazardową dzieje się coś złego. Do kancelarii szefa rządu pismo o lobbingu prowadzonego na rzecz
biznesmenów z branży hazardowej dotarło już 14 lipca, a więc miesiąc przed tym, jak Kamiński spotkał się w tej sprawie z Tuskiem. Donald Tusk powiedział niedawno, że pracom nad ustawą zaczął przyglądać się dopiero po sygnale szefa CBA z 12 sierpnia 2009.
http://www.tvn24.pl/-2,1622622,0,1,premier-wiedzial-juz-w-lipcu--ze-cos-...

Najpierw Andrzej Czuma kazał CBA odtajnić podsłuchy. Gdy biuro to zrobiło, zaprotestował Edward Zalewski, prokurator krajowy i podwładny Czumy. Pod koniec września część tajnych materiałów otrzymał premier,
prezydent i marszałkowie Sejmu i Senatu. Jednak materiały, które CBA odtajniło i wysłało we wtorek, zawierały więcej nagranych rozmów, które obciążały polityków PO. I gdy te materiały dotarły do prokuratury, to w resorcie sprawiedliwości nastąpił zwrot o 180 stopni.
http://www.dziennik.pl/polityka/article452966/Nie_dowiemy_sie_co_jest_w_...

Kancelaria Premiera lub minister Drzewiecki kłamią. W kalendarium prac premiera zamieszczonym na stronie KPRM podano, że 19 sierpnia Donald Tusk spotkał się z ministrem Drzewieckim. Tymczasem sam minister na
konferencji prasowej podał, ze w spotkaniu tym wziął udział również wicepremier Schetyna. To niedopatrzenie czy celowa osłona Grzegorza Schetyny?
http://www.kprm.gov.pl/templates/admin/userfiles/files/10862_Kalendarium...

Tydzień temu na łamach Rzeczpospolitej postawiliśmy pięć pytań, na które, naszym zdaniem, trzeba przede wszystkim odpowiedzieć, badając aferę hazardową. Od tego dnia na temat całej sprawy napisano setki
stron, wypowiedziano tysiące słów. Mamy za sobą konferencje prasowe, serię dymisji w rządzie i ostrą debatę w Sejmie. Czy to zbliżyło nas do odpowiedzi na trudne pytania?
http://blog.rp.pl/gociek/2009/10/08/ministrowie-odchodza-ale-trudne-pyta...

Jarosław S. pseudonim "Masa", były gangster z Pruszkowa, a obecnie świadek koronny mówi: Lata 90, to były nienormalne czasy, ale ludzi z tamtego okresu pozamykali już nawet na 25 lat. Teraz znów zaczyna się robić lepiej dla świata gangsterskiego, ponieważ policja zaczęło odpuszczać, głównie ze względu na oszczędności - dodaje. - Na policji nie powinno się oszczędzać - radzi. Rozmowa miała miejsce w październiku 2009, po 2 latach rządów Donalda Tuska. Dzięki PO gangsterom żyje się lepiej?
http://www.tvn24.pl/-2,1622628,0,1,masa-po-komisji-niewielu-politykow-zo...

Prezes PiS: nie mamy już do czynienia z kryzysem w PO, ale z kryzysem państwa. Odwołanie szefa CBA jest chęcią uniknięcia kolejnych kompromitacji, bo nie wiadomo ile jeszcze jest tych afer. Złożenie
zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa CBA to objaw frontu kłamstwa, za którym kryje się szok i rozpacz.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,J.-Kaczynski-afera-stoczniowa-wie...

Trzy lata temu rozmawiałem z jednym z szefów TVN 24. "Wiesz, ile razy mamy czerwony pasek i nagłówek "Afera" lub "Kryzys", to nam oglądalność skacze trzykrotnie! Dlatego musimy podkręcać afery PiS-u" – przyznawał z uśmiechem, a ja mu wierzyłem: prywatna telewizja, oglądalność święta rzecz. I patrzcie państwo jaka odmiana! Teraz z tydzień się wahali, czy dać jakiś pasek, ikonkę, znaczek, a jak dali, to nieśmiało, skromniutko, na chwilkę. Widocznie oglądalność mają już taką, że widzów trzeba kłonicą od telewizora odganiać, bo im się słupki w
rankingach nie mieszczą.
http://blog.rp.pl/mazurek/2009/10/08/krotki-kurs-pisania-afer

Próba odwołania Mariusza Kamińskiego to jest w istocie przyznanie się do winy Donalda Tuska i całej PO. Do tego odwołania nie ma żadnych podstaw prawnych - podkreślił prezes PiS. Dodał, że ustawa o CBA mówi wyraźnie, że szef Biura może stracić stanowisko w wyniku prawomocnego wyroku sądu. - Postawienie zarzutów w żadnym wypadku taką przesłanką nie jest.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,113994,title,J-Kaczynski-Tusk-probuje-rozpac... sie-bronic,wid,11574567,wiadomosc.html

Decyzje Donalda Tuska podjęte w środę 7 października, po odsączeniu retoryki i chłodnej analizie, wyglądają na kpinę z obywateli.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,113994,title,Tusk-i-Komorowski-probuja-zrobi...

Minister Czuma (PO) w Radiu ZET porównał "Rzeczpospolitą" do gadzinówki z nazistowskich Niemczech, dziennika propagandowego Adolfa Hitlera.
Rafał Ziemkiewicz: Nie jest do pomyślenia, aby w cywilizowanym kraju, respektującym standardy demokracji, szanujący się polityk pozwolił sobie
ubliżać zarazem opozycyjnej partii i niezależnej gazecie, porównując ją do hitlerowskiej NSDAP i jej oficjalnego organu prasowego.
http://www.dziennik.pl/polityka/article451429/Rzeczpospolita_nazistowska...

Monika Olejnik kłamie i manipuluje? Analiza jej wywiadu w Radiu Zet z posłem Prawa i Sprawiedliwości Arkadiuszem Mularczykiem.
http://filipstankiewicz.salon24.pl/130152,monika-olejnik-klamie-i-manipu...

Polska udzieli pomocy finansowej Islandii w wysokości 630 milionów złotych. Tymczasem nasz kraj zbliża się do poziomu dopuszczalnego zadłużenia. To wygląda na ciężką lekkomyślność rządu Tuska.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/25901

Podczas zakończonych kilka dni temu manewrów ZAPAD 2009 Rosjanie i Białorusini ćwiczyli likwidację polskich wojsk. A podobno za rządów Tuska wzajemne stosunki uległy poprawie. To chyba jednak były plotki.
http://fakty.interia.pl/swiat/news/rosjanie-cwiczyli-likwidacje-polskich...

Lista zarzutów pod adresem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (PO) jest długa: utrudnianie działań zasłużonemu Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, nagła odmowa sfinansowania budowy pomnika ku czci zamordowanych przez Niemców
60 tysięcy Polaków na Pomorzu, problemy Poczty Polskiej w Gdańsku, pozostawienie w zapomnieniu słynnego miejsca kaźni Victoria Schule, brak
stałej ekspozycji pokazującej męczeństwo Polonii Wolnego Miasta Gdańska, odmowa zamiany w izbę narodowej pamięci niedawno odkrytych lochów
więzienia przy ulicy Kurkowej - miejsca torturowania i mordów ,,żołnierzy wyklętych" i niepodległościowej opozycji. Czy Pan Adamowicz jest patriotą?
http://gazetaprawdy.salon24.pl/126984,westerplatte-1939-prawdziwa-historia

Spis kilkudziesięciu afer i zaniedbań koalicji PO-PSL i rządu Donalda Tuska
http://tekstowisko.com/radiopl/60343.html

Z przymrużeniem oka:

Zamieszki po meczu w Rumunii. Interweniują oddziały specjalne, jeden z funkcjonariuszy upada w trakcie biegu, drugi gubi broń, którą podaje mu jeden z gapiów (ok. 2 min 30 sek). Mam nadzieję, że polskie służby tego typu są bardziej profesjonalne.
http://www.youtube.com/watch?v=_kq4Am8WFW8&feature=player_embedded

Świetne przeróbki plakatów wyborczych PO. Obiektywnie - mojej żonie też się spodobały.
http://harcerz.salon24.pl/128998,plakaty-wyborcze-platformy

Serdecznie Pozdrawiam
Filip Stankiewicz

P.S. Proszę o przekazanie informacji osobom zainteresowanym sytuacją
naszego kraju.

Admin

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.