Skip to main content

Rondo na łódzkiej nam zbudują

portret użytkownika witold k
łódzka.JPG

Chyba każdy kto interesuje się naszym miastem słyszał, że koniecznym jest udrożnienie starej łódzkiej. Bo teren inwestycyjny... bo to bo tamto. Popierałem ten pomysł. Nawet żachnąłem się na pretensje prywatnej przychodzi, że niby jakieś tam zagrożenie dla niej stanowi otwarcie starej łódzkiej. No i co...

Co dzień idąc z pracy syn ze szkoły obserwujemy i... wmawiamy sobie, że krawężnik tuż przy krzyżu to taka krawężnikowa forma rozdzielenia dwóch pasów ruchu na rondzie. No nie, krawężnik jest za wysoki. Prace postępują i wątpliwości nie ma. Ulica Łódzka będzie udrożniona..., ale inaczej. Ściągamy z internetu mapkę i... strona 5 łódzka jest zablokowana na amen. Można było np. zrobić prawo skręt z Armii Krajowej.

Rozumiem, że w trakcie dalszego debatowania nad tematem, decydenci zostali zagonieniu do narożnika. Rzekomych i prawdziwych powodów nie udrażniających starej łódzkiej można mnożyć. Ugięli się i budowlańcy budują rondo, które nic nie zmieni a pogorszy ruch w kierunku Łodzi.

Szlag mnie trafia bo jako mieszkaniec, podatnik znaczy darczyńca chciałbym wiedzieć co robi się z moimi pieniędzmi - zwłaszcza długami. W tej sytuacji wolałbym dać swoje pieniądze na inne rondo...

Zwracam uwagę na problem całkowitej samowolki aparatu administracyjnego. A właśnie świętowane otwarcie Focusa, to dopiero temat... załatwienia prywatnych spraw przez urzędników, że wywalenie targowiska wspomnę – takich interesownych zleceń jest więcej. Poza jakąkolwiek, choćby pozorowaną, wolą uwzględniania interesów mieszkańców terenu wokoło czy bezpieczeństwa miasta, realizuje się od lat... wolę kilku. Przywołany tu Focus to bunkier. Taki ściąga obecną wojnę (jej samobójczych żołnierzy) do naszego miasta. Powinien powstać poza terenem... tak gęsto zabudowanym - kłopoty mieszkańców.

witold k

15 listopada 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Rzeczywiście...

portret użytkownika Piotr M.

masz racje Witku - w takim kształcie jak w załączniku, moim zdaniem, rondo nie ma sensu. W tej sytuacji nie lepiej by było wymienić nawierzchnię i uporządkować teren w tym rejonie?

Rondo udrażniające

portret użytkownika witold k

starą łódzką to taki, symbol przerostu formy nad treścią. To ten cholerny pijar... tak jak to dziadek chodzi po pokoju i głośno myśli... jak się nazywa ten cholerny Niemiec... co moje okulary schował...

Najpierw hasło, zdjęcia a potem życie... umorusane układami, zależnościami... i jakoś to będzie... To pikuś. Najprawdopodobniej największa inwestycja także obfotografowana, pijarowsko wykorzystana... zakończy się podobnym sukcesem. Będzie oczyszczalnia ścieków ale inaczej...

Tylko... mam pytanie Ci, którzy przyjdą po "maniutkomanii" będą lepsi???

witold k

Myślę, że...

portret użytkownika Piotr M.

... w przyszłości, kosztem kolejnego przetargu, "stara" część Łódzkiej będzie włączona do ronda. Takie rozwiązanie wymusi konieczny remont Wojska Polskiego między "ryneczkiem" a Kauflandem i związana z tym zmiana organizacji ruchu (ale to dłuższy wywód...).

Jest pytanie

portret użytkownika witold k

Czy szef przychodzi na starej łódzkiej, wyłoży kasę na kampanię wyborczą Prawicy Razem. Przecież gdyby rondo udrożniło łódzką musiałby zbudować parking dla pacjentów. Już nie mówię, że byłby to początek inwestycji a oto chodziło.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.